in

Elon Musk 50bin Dolar Değerindeki Bu Prefabrik Evde mi Yaşıyor?

Ünlü dünya zengini ve fenomen Elon Musk hayran bloğu Teslarati, dünyanın en zengin insanı seçilen Elon Musk’ın Boxable’a ait olan 50bin Dolar Değerindeki 35 metrekarelik prefabrik bir evde yaşadığı iddia etti.

Elon Musk her ne kadar dünyanın en zengin kişisi ünvanını elinde bulundursa da geçtiğimiz günlerde Twitter’da 50bin dolarlık bir prefabrik evde yaşadığını duyurmuştu. Bu durum aklımızda canlananın bir hayli dışında. İşte Teslarati bu fenomen girişimcinin Boxable’a ait 35 metrekarelik evinden bahsediyor. Elon Musk bundan böyle ev sahibi olmayacağının sözünü verdi. Ardından Bay Area etkinlik evi dışında mülklerinin çoğunu satmış bulunuyor.

Elon Musk hayranları tweet’in ardından biraz araştırma yapmaya girişti. Bu araştırmalar sonucunda Boxable’ın bir videosunu keşfetti. Casita model evin tanıtıldığı videoda kurucu ortak Galiano Tiramani bu evin çok gizli bir müşteri için yapıldığını söylüyor. Bu evin Texas, Boca ve Chica’da yapıldığı da verilen bilgiler arasında.

Elon Musk Bu Videodaki Evde mi Yaşıyor?

Boxable evlerinin bir günde inşa edilebildiği biliniyor. Malzemelerin taşınmasında daha az karbon kullanılması ve zamana dayanıklı olmasının dışında fiyatlarının da ucuz olması evlerin özellikleri arasında yer alıyor. Böylece ev inşalarındaki arkaik süreç ortadan kalkmış oluyor. Boxable’ın hedeflediği de tam olarak bu.

Teslarati bu iddiasında bulunduktan sonra başka fikirler de öne atıyor. Casita evlerinden birisinin Mars’ta yaşam alanları için kullanılması iddiasını da öne sürüyor. Elon Musk’ın bu konuyla ilgili herhangi bir yorumu bulunmuyor. Aynı zamanda Boxable kurucu ortağı Galiano Tiramani de Elon Musk’ın bu evde yaşadığına dair bir teyitti bulunmadı.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

 

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

kriptopara, Bitcoin

Bugün Yeşil Bir Kriptopara Piyasa Bizleri Karşıladı

Ethereum

Goldman Sachs: Ethereum, Bitcoin’i Geçme Potansiyeline Sahip