in

Elfin Kingdom CEO’su Juan Ibagon ile AMA Etkinliği

Elfin Kingdom projesi CEO’su Juan Ibagon 9 Kasım 2021 Salı Türkiye saati ile 19.00’da KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Juan Ibagon, CEO of Elfin Kingdom project, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Tuesday, November 9, 2021 at 19.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Raphael: Merhaba ???? Topluluğumuza hoş geldiniz! Nasılsınız?

Hello ???? Welcome to our community! How are you?

Juan Ibagon: Merhaba, beni burada ağırladığınız için teşekkürler! Çok iyiyim, umarım siz ve topluluk da iyi vakit geçiriyorsunuzdur.

Hello, thanks for having me here! I am doing very well today, I hope you and the community are also having a great time.

Raphael: Ahh ben de teşekkür ederim ???? Bu akşam sizi burada ağırlamaktan heyecan duyuyorum ve eminim topluluğumuz da bir o kadar heyecanlıdır.

Seyircimiz hazır sanırım, siz de hazırsanız sorulara başlayalım!

Ahh thank you as well ???? I am excited to host you here this evening, and I am sure our community is excited as much.

I think our audience is ready, lets start with questions if you are ready as well!

Juan Ibagon: ????Hazırım????

????Ready????

Raphael: Merhaba Arkadaşlar,
Elfin Kingdom projesi CEO’su Juan Ibagon, AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber.
Juan, proje hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!
Programımız 2 bölümden oluşacak:
⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Konuğumuz, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak.
Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/koinsaati/status/1457809994456317953) RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati ve https://twitter.com/elfinkingdom hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends,
Juan Ibagon, the CEO of Elfin Kingdom project, is with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event.
Juan, thank you for accepting our invitation to answer the questions about the Elfin Kingdom project!
Our event will be held in 2 sessions:
⁃ First we will ask Juan our own questions about the project and chat will be closed during this session.
⁃ After Juan answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Juan will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement (https://twitter.com/koinsaati/status/1457809994456317953) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati and https://twitter.com/elfinkingdom Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Raphael: S1- Elfin Kingdom konseptinin nasıl ortaya çıktığından ve neleri hedeflediğinden kısaca bahsedebilir misiniz?

Q1- Can you please talk about the creation process of Elfin Kingdom and what is its main objective?

Juan Ibagon: Tabii ki Raphael,

2020’de pandemi sırasında Kolombiya’daydım ve birkaç arkadaşımla evde kilitli kaldığımız süre boyunca Axie Infinity oynadım. Muhtemelen oyunu, patlama yaşamadan önce oynayan ilk kişilerdenizdir.

O an oldukça benzersizdi ve oyna-kazan mekanizmasının ve oyunlaştırmanın benimki gibi bölgeler üzerindeki potansiyel etkisini fark etmemi sağladı.

Gelecekte gelişmeye devam edebilecek bir hikayesi olan, herkes için oynaması kolay ve eğlenceli bir oyun bulmaya çalışırken bu konsepti ortaya çıkardık. İlham kaynağımız Pokemon Game Gameboy Color 98′ versiyonuydu.

Düşük gelirli bölgelerin diğer pazarlara bağlanmasına yardımcı olmak ve şunları sağlamak istiyoruz:

1. İnsanlar için çalışma fırsatları.
2. Finansal eğitim ve DeFi ile etkileşim.
3. Sosyal ve çevresel konulara katkı.
4. İnsan davranışını ve etkileşimini geliştirmek için farklı yönlerin oyunlaştırılması.

Sure Raphael,

In 2020 I was in Colombia during the Pandemic and locked up with some friends who were playing Axie infinity, who are probably the first few people playing the game in our country before the big boom.
That moment was quite unique and made me realize the potential impact of P2E mechanism and gamification on regions like mine.

We came up with this concept as we were trying to find a game fun and easy to play for everyone with a storyline that could keep evolving in the future. Our inspiration was the Pokemon Game Gameboy Color version 98’.

Our main objective is looking to help regions with low income to get connected to other markets and provide:

1. Working opportunities for people.
2. Financial education and interaction with DeFi.
3. Contribution to social and environmental causes.
4. Gamification of different aspects to improve human behavior and interaction.

Raphael: Ahh o kadar güzel bir hikaye ki, kesinlikle covid pandemi herkesin hayatını değiştirdi, geliri düşük bölgelere yardım etmeyi hedeflemeniz çok güzel ????????

Ahh it is such a lovely story, that is for sure covid pandemic changed the lifes of everyone, it is very nice that you aim to help regions with low income ????????

Raphael: S2- Elfin Kingdom oyununu incelediğimizde geleneksel NFT oyunlarından farklı olduğunu görüyoruz. Oyunun genel özellikleri ve rakiplerine göre farklarını açıklar mısınız?

Q2- We see that Elfin Kingdom is different from traditional NFT games. Can you explain the general features of the game and its differences compared to its competitors?

Juan Ibagon: Evet, Elfin Kingdom, her oyuncunun kendi hikayesini ve macerasını yaratabileceği eşsiz bir oyundur. Oyun ve Merkeziyetsiz Finans’ın kesiştiği, oyuncuların DeFi’ye ve bunun temel mekanizmalarına maruz kalmasını sağlayan bir GameFi projesidir. Herkesin, herkes için sürdürülebilir ve daha iyi bir geleceği destekleyen bir topluluğun parçası olduğu bir yer.

Bu oyunla ana farkımız ve vizyonumuz, sürekli gelişen bir hikayesi olan bir oyunu oynamaktan mutlu olacak bir topluluk yaratmaktır. Aynı zamanda oyuncular, insanların günlük yaşamları üzerinde kalıcı etkisi olacak büyük bir sosyal ve çevresel amaca da katkıda bulunuyorlar.

Yes, Elfin Kingdom is a unique game where every player can create their own story line and adventure. It is a GameFi project where Gaming and Decentralized Finance intersect, allowing players to get exposure to DeFi and basic mechanisms of it. A place where everyone is part of a community supporting a sustainable and better future for everyone.

Our main differentiator and vision with this game is to create a community that will be happy to play a game that has a constantly evolving storyline. At the same time, players are also contributing to a great social and environmental cause that will have lasting impact on people’s daily lives.

Raphael: Elfin Kingdom’ın gelişen bir hikayesi olduğunu duymak harika ???? Bu yüzden oyuncular sürekli olarak oyuna dahil oluyor.

It is great to hear that Elfin Kingdom has an evolving storyline ???? So players are constantly involved with the game.

Raphael: S3- NFT oyunlarının ve özellikle Play to Earn türü oyunların, son aylarda kripto para piyasasına getirdiği hype tartışılamaz. Elfin Kingdom ile, bu piyasaya ne tür katkılar sağlayabileceğinizi düşünüyorsunuz?

Q3- It is undeniable that NFT games, and especially Play to Earn games, has brought a huge hype to the cryptocurrency market in recent months. What kind of contribution do you think you can make to this market with Elfin Kingdom?

Juan Ibagon: Elfin Kingdom, Oyun ve Merkeziyetsiz Finansın kesiştiği bir GameFi’dir. Blokzinciri tabanlı oyun ile DeFi araçlarının – Yield Farming, borç verme/borç alma, mint edebilme vb. – bir füzyonudur.

Her şeyden önce, Elfin, kullanıcılara oyun içinde görev yaparak harcadıkları süre için veya NFT’ler oluşturmak için karlı ödüller kazanma fırsatları sağlamaya katkıda bulunacaktır. İkincisi, Elfin devrim niteliğindeki GameFi konseptini kullanıcılara daha da yakınlaştıracak. Bu önemli çünkü GameFi, yenilikçi eğitim fırsatları, yeni çalışma biçimleri ve yeni insan etkileşimleri ile her şeyin oyunlaştırılacağına inandığım yeni bir insanlık çağının önemli bir parçası olacak.

Şu anda görebildiğimiz şey, bu oyunları oynayan birçok kullanıcının, bu oyunları yaşamak için ya da başka bir gelir kaynağı için oynadıkları için yaşam standartlarını iyileştirdiğidir. Geleceğe baktığımızda, giderek daha fazla endüstrinin oyunlaştırılmış hale geldiğini göreceğiz, bu da biz insanların çevremizi anlaması ve çevremizle daha iyi etkileşim kurması için daha iyi bir yol sunuyor.

Elfin Kingdom is GameFi – where Gaming and Decentralized Finances intersect.
It is the fusion between blockchain-based gaming and DeFi instruments like Yield Farming, lending/borrowing, minting, etc.

First of all, Elfin will contribute to providing users with opportunities to earn profitable rewards, for the time they spend inside of the game by doing tasks or for generating Non-Fungible Token assets (NFTs). Secondly, Elfin will bring the revolutionary concept of GameFi closer to users. This is important because GameFi will become a key part of a new human era, in which I believe everything will be gamified, with innovative education opportunities, new ways of working and new ways of human interactions.

What we can see right now is that many of the users playing these games have improved their standards of living either because they play these games for a living or for another source of income. Looking into the future, we will see more and more industries becoming gamified, which offers a better way for us humans to understand and interact better with our environments.

Raphael: Bunlar çok güzel katkılar ???????? GameFi’nin geleceği olduğu kesin ve daha yeni başlıyor, bu yolculukta katkılarınızı görmek güzel olacak.

These are very good contributions ???????? That is for sure that GameFi is the future and it is just getting started, it will be nice to see your contributions in this journey.

Raphael: S4- Elfin Kingdom oyununu oynamak ücretsiz mi? Oynamak isteyen kullanıcıları oyuna çekmek için ne tür aktiviteler düzenlemeyi düşünüyorsunuz?

Q4- Is Elfin Kingdom free to play? What kind of activities do you plan to organize to attract users who want to play?

Juan Ibagon: Oyunumuz Oynaması Ücretsizdir, oynamaya başlamak için sadece bir BSC cüzdanına ihtiyacınız olacak.
Oyun başlangıçta Web’de yer alacak, bu nedenle bir metamask’e ihtiyacınız olacak, BSC Ağını kurun, oturum açın ve oynamaya başlayın.

Topluluk çok önemlidir ve topluluğumuza daha fazlasını vermeye odaklanıyoruz.

Şu anda kullanıcılarımız, görevlerinde veya kendi NFT’lerini üretmelerinde kendilerine yardımcı olacak özel hediyeler ve oyun içi öğeler alabilirler.

Projeyle ilgili olabilecek ve görevleri yapmanın yanı sıra eğlenmek isteyen kullanıcıları bünyemize çekmeyi amaçlıyoruz ve insanların bu evrende ne olacağına karar verebilecekleri benzersiz hikayeler yaratacağız.

Başladığımızda, daha fazla büyümek ve topluluğumuzu özünde tutmak için bölgesel faaliyetler geliştirmek için büyükelçi girişimimizi başlayacağız. Ek olarak, sosyal ve çevresel bir misyona yardımcı olmak için birçok etkinlik düzenleyeceğiz ve ortaklıklar kuracağız. Elfin Kingdom’ı oynayarak yaşadığımız dünyada olumlu bir fark yaratabiliriz.

Yani başka bir deyişle Elfin Kingdom’ı oynayarak dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilirsiniz.

Our game is Free to Play, you will require only a BSC wallet in order to start to play.
The game is initially Web so you’ll need a metamask, configure the BSC Network, login and start to play.Community is very important and we are focusing on giving more to our community.

Right now, our users can receive special gifts and in-game items that help them with their quest or producing their own NFTs.

We are aiming to bring onboard users that can relate to the project and are looking to have entertainment besides doing the tasks, and we will create unique stories where people will be able to decide what is going to happen in this Universe.

Once we launch, we are going to start our ambassador campaign in order to grow more and develop regional activities to keep our community engaged in its core. Additionally we will organize plenty of events and build partnerships to help with a social and environmental mission. By playing Elfin Kingdom, we can make a positive difference to the world we live in.

So in other words by playing Elfin Kingdom you can make the world a better place.

Raphael: Bunları okumak harika ???? Elfin Kingdom iyi planlanmış gibi görünüyor, tüm bu yapacaklarınızda bol şans dilerim, kesinlikle yakından takip edeceğiz!

These are great to read ???? Elfin Kingdom looks like it is well-planned, good luck with all of these, for sure we will be following closely!

Raphael: S5- Elfin Kingdom oyunu insanların zevk alabileceği türden sürükleyici bir oyun yapısına sahip olacak mı? Hangi platformlarda oynanabiliyor bunları açıklar mısınız?

Q5- Will the Elfin Kingdom game have an immersive gameplay that people can enjoy? Can you explain on which platforms it will be available?

Juan Ibagon: Elfin Kingdom benzersiz bir oynanışa sahip olacak, metaverse’ümüzde kullanıcı/oyuncu kendi macerasının merkezinde olacak ve kendi çıkarlarına göre belirli görevleri veya görevleri oynamak için kararlar alabilecek.
Hikâye sınırsız ve oyuncuların oynayacakları yeni maceralar ve çözmeleri gereken görevler olacak.

Çok zincirli olacağız ve NEAR, POLYGON ve SOLANA gibi farklı zincirlerde bulunacağız.

Oyun başlangıçta bir web tarayıcısı olacak ve 2022’nin ikinci çeyreğine kadar hem IOS hem de Android Mobil’de mevcut olacak.

Elfin Kingdom will have a unique gameplay, in our metaverse the user/player is at the center of it’s own adventure and will be able to make decisions in order to play certain quests or campaigns of their own interest.
The story line is a limitless one and players will have new adventures to play and quests to solve.

We will be multi chain and be available on different chains such as NEAR, POLYGON and SOLANA.

The game will be initially a web browser and by Q2 2022 will be available on Mobile, both IOS and Android.

Raphael: Açıklamaların için teşekkürler Juan! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for your explanations, Juan! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

Raphael: S6- Elfin Kingdom ekosisteminde iki tür token ile karşılaşıyoruz. Bunlar $ELFIN ve $KING tokenleri. Bu tokenlerin kullanım amaçlarını ve kullanıcılara ne tür kazançlar sağlayabileceğini bize anlatır mısınız?

Q6- We see that there are two types of tokens in the Elfin Kingdom ecosystem. $ELFIN and $KING tokens. Can you tell us about the purposes of these tokens and what kind of gains they can provide to its holders?

Juan Ibagon: Oyunumuzda $ELFIN ve $KING’den oluşan iki token bulunmaktadır.

1) $ELFIN – Bir yönetim token’ı olarak kullanılır ve ayrıca fabrika işleme, arazi ticareti, Elfin ticareti, Çiftçiler Birliği’nin oluşturulması ve ayrıca stake için kullanılır.

2) $KING – Sağlık iksirleri, beceri kartları, yiyecek ve Elfin yakalayıcılar gibi öğeleri satın almak için oyun içindeki para birimi.

Oynadığınızda $KING token’ları ile ödüllendirileceksiniz ve $ELFIN almak istiyorsanız onu satın almalı veya varlık satarak almalısınız.

Our Game is a dual token system composed of $ELFIN and $KING.

1) $ELFIN – Used as a governance token, as well as used for factory processing, land trading, Elfin trading, creation of a Farmers Union, as well as staking.

2) $KING – In-game currency to buy items such as health potions, skill cards, food as well as Elfin catchers.

When you play you will be rewarded $KING tokens and if you want to acquire $ELFIN you must buy it or get it by selling assets.

Raphael: Tüm cevaplarınız için tekrar teşekkürler???????? Şimdi topluluk sorularına geçeceğiz topluluğumuz sorularını bitirdikten sonra cevaplamaya başlayabilirsiniz ve istediğiniz kadar cevap verebilirsiniz ama unutmayın ki sadece ilk 5 cevapladığınız sorular ödüllendirilecek ???? Bu yüzden dikkatlice seçmenizi öneririm ????

Thanks again for all of your answers???????? Now we will move on to the community questions, after our community finish asking their questions, you can start answering and you can answer as much as you want, but remember that the only first 5 questions you answer will be rewarded ???? So I suggest you to choose carefully to give back to community ????

Someone: Web sitenizde farklı elementlerden 4 çeşit Elfin gösteriyorsunuz, bize biraz rollerden bahseder misiniz? Bazılarının diğerlerinden daha güçlü veya daha zayıf olduğu bir element tablosu olacak mı? Ayrıca Elfin için web sitenizde gösterilenden daha fazla öğe olup olmadığını bilmek istiyorum.

On your website you show 4 types of Elfin of different elements, could you tell us a little about their roles? Will there be an element table where some are stronger or weaker than others? I also wanted to know if there were more items for the Elfin than are shown on your website.

Juan Ibagon: Başlangıçta oyunda 5 tür Elfin var ve muhtemelen gelecekte başka türler de olacak.
Ateş, su, çimen, elektrik ve ruh.
Hepsinin birbiriyle farklı ilişkileri var ve bu tanıtılanlardan daha fazla Elfin olacak.

The game will have initial 5 types of Elfins and probably others in the future.
Fire, water, grass, electric and psych .
They all have different relationships to each other and there will be more Elfins than the ones shown.

Bindia BendiYa: Axie, Monsta Infinite veya Wanaka’nın ana Rakibiniz olduğunu düşünüyor musunuz?

Do You Think Axie, Monsta Infinite or Wanaka these are Your main Competitor?

Juan Ibagon: Keskin gözleriniz var, bunlar bizim dolaylı olarak daha yakın rakiplerimiz ama oyun tarzımız, hikayemiz ve görevimiz açısından onlardan farklıyız.
Biz bir oyundan daha fazlasıyız, sürekli genişlemeye sahip bir stüdyo ve metaverse olacağız.

Good Eye, those are our indirect closer competitors but we differ from there in our gameplay , story line and mission.
We are more than a game, we will be an studio and metaverse with constant expansion.

mustafa: Elfin adı dikkatimi çekti. Projenin adı Yüzüklerin Efendisi’ndeki efsanevi Elflerden mi geliyor?

The name of the elf caught my attention. Does the name of the project come from the legendary Elves in “Lord of the Rings”?

Juan Ibagon: Komik ama hayır, Elflerden büyülü yaratıklar olarak geliyor ve Krallığın büyülü, beklenmedik ve benzersiz şeylerin gerçekleştiği bir yer olmasına izin veriyor.

Funny but no, it comes from the Elves as magical creatures they are and the Kingdom allowing it to be a place where magical, unexpected and unique things happen.

Tylor Smith: Sizin Medium yazınızı Okudum Elfin Has
{Günlük Giriş Bonusları}
Bunun Hakkında Daha Fazla Bilgi Verebilir misiniz?

I Have Read In Your Medium Elfin Has

{Daily Loging Bonuses}

Can You Tell More About That?

Juan Ibagon: Gelip oyunu oynamaya devam etmek için farklı görevleriniz ve teşvikleriniz olacak.
Oyuna girdiğiniz için Bonus’ta Günlük oturum açma ödülü alıyorsunuz, ancak elbette sadece bununla kalmayacak, oyunun içinde tamamlamanız ve daha fazla $KING kazanmanız için mini görevleriniz var.

You have different quests and incentives to keep coming and play the game.
You get a Daily login in Bonus reward for entering the game but of course it will not only be that, inside the game you have mini missions to complete and earn more $KING

Shamim Khan: Elfin oyununda breeding var mı?

In Elfin game, Do You implement breeding?

Juan Ibagon: Biz yapmıyoruz, fabrika sürecini kullanıyoruz. Bu özellik sizi oyunu oynamaya devam etmeye ve daha yüksek seviyeli yeni Elfinler yaratmak için Elfinleri yakalamaya teşvik ediyor.

We dont , we use the factory process. This aspect incentives you to keep playing the game and capture the Elfins to create new Elfins with higher levels.

H_E_M_A_S_H: Staking, kullanıcıkarın bünyeye çekilmesi ve onları uzun vadeli yatırımlar için stratejilerden biridir.

Büyük projenizin Stake etme planı var mı?

STAKING is one of the STRATEGIES to ATTRACT USERS and HOLD Them and long term.

Does your GREAT PROJECT have plan about to Staking?

Juan Ibagon: Elfin Kingdom’ın görevlerinden biri, insanlara DeFi getirmek, finansal eğitimlerine yardımcı olmak ve bu teknolojiyi kendi çıkarları için kullanmaya başlamaktır.

Elfin Kingdom, kullanıcılar için bankalarda ve farmlarda staking sağlıyor, çift madencilik sistemli farmlar ve 1 token madencilik yolu olan diğer farmlarımız olacak.

One of Elfin Kingdom’s missions is to bring DeFi to people, help them with their financial education and start using this tech for their own benefit.

Elfin Kingdom does provide Staking in the banks and farms for users, we will have farms with dual mining systems and others with 1 token mining way.

Raphael: Sanırım hepsi bu kadar ???? Bu akşam bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz, bu akşam sizleri burada ağırlamak benim için bir zevkti.

I guess that is all ???? thank you for being with us this evening, it was a pleasure to host you here this evening.

Elfin Kingdom hakkında en yeni bilgi ve gelişmeler için:
Web site: https://elfinkingdom.com/
Telegram: https://t.me/ElfinKDM
Twitter: https://twitter.com/elfinkingdom
Medium: https://medium.com/@elfinkingdom

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 12 Kasım 2021

kriptopara Binance Coin

Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 13 Kasım 2021