içinde ,

El Salvador BTC mi Sattı?

El Salvador

El Salvador geçmişte olduğu gibi tekrardan Bitcoin’de düşüşü satın aldı. Ve elindeki Bitcoin miktarını artırdı. Geçen yıl Bitcoin’i yasal olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador düşüşü üçüncü kez satın alıyor. 

Kripto pazarı yoğun bir satışın ortasındayken El Salvador, kasasına 500 Bitcoin daha ekleyerek Bitcoin hazinesini genişletti. Satın alma, El Salvador’un toplam Bitcoin alımını 2301 Bitcoin’e kadar getiriyor. Bu, Bitcoin’in yazının yazıldığı sıradaki fiyatına göre yaklaşık 72.481.500.00 dolar değerinde.

Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, daha önce yaptığı gibi satın alma işlemini Twitter’dan duyurdu. CoinMarketCap verilerine göre, ülke Bitcoin’i yaklaşık 30,744 dolardan satın aldı ve Bitcoin fiyatı yazının yazıldığı sırada 31.400 dolardı.

Bukele, geçtiğimiz yıl Eylül ve Ekim aylarında olmak üzere geçmişte en az iki kez bu tür duyurular yapmıştı. Bu durumlarda, ülke sırasıyla 150 ve 420 Bitcoin satın aldı.

Mevcut satın alma, Bitcoin pazarının geçen hafta %50’nin üzerinde düştüğü bir zamanda gerçekleşti. Bitcoin fiyatı son 24 saatte %12 ve son yedi günde %25’ten fazla düştü.

Ülke ayrıca daha sonra Bitcoin tahvilleri ihraç etmeyi planlıyor. Ancak Bukele veya yönetimden herhangi biri henüz tarihleri bildirmedi. Bu ayın başlarında bir röportajda, Salvador Hazine Bakanı Alexander Zelaya, Rusya-Ukrayna savaşının tahvil ihracını etkilediğini ve bu tahvilleri ihraç etmek için “doğru anı beklediklerini” söylemişti.

Bukele, ülkesinin BTC’sini şu anda satarsa, sadece 11 saatte neredeyse bir milyon dolar kazanacaklarını bir kez daha tweetledi.

Ancak başkan, ülkesinin BTC varlıklarının hiçbirini satmayacağını söylüyor. Dün El Salvador için 500 BTC satın alacağını açıklamasının ardından bunu söylemesi El Salvador’un Bitcoin’lerini satmayı düşünebileceğinden dolayı tepkiler almasına neden oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Terra

Terra CEO’su Do Kwon’dan Açıklama! BTC’leri Ne Yaptılar?

Ethereum (ETH) 1.700$’a mı Düşüyor? | Güncel Fiyat Analizi 10.05.2022