içinde ,

El Salvador, Bitcoin Tahvillerini Ne Zaman Başlatacak?

El Salvador, Bitcoin

El Salvador hükümeti, çok beklenen Bitcoin tahvillerinin piyasaya sürülmesi için hala resmi bir tarih açıklamadı.

El Salvador Hükümeti Maliye Bakanı bir röportaj sırasında, Bitcoin (BTC)’nin düşüşü nedeniyle çok beklenen Bitcoin tahvillerinin piyasaya sürülmesini ertelemeye devam ediyor.

01 Haziran’da El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin (BTC) fiyatının hala “volatiliteli” olduğu için Vulcano Tahvillerini (Bitcoin tahvilleri) başlatmanın henüz zamanının gelmediğini söyledi.

El Salvador, Bitcoin

Bu, Hükümetin BTC tahvillerin piyasaya çıkış tarihini ikinci kez ertelemesidir. Daha önceki röportajlardan farklı olarak, Zelaya bu sefer herhangi bir tarihten bahsetmedi.

Bitcoin Tahvillerinin Riskleri

Şimdiye kadar Hükümet, tahvillerin lansmanı için belirli bir tarih açıklamamış olsa da, yatırımcıların ve kripto meraklılarının baskısına rağmen, bu tahvilleri borçlandıracağı için Hükümetin tahvilleri piyasaya sürmeyi hafife alamayacağı belirtilmelidir.

Hükümetin Bitcoin (BTC) fiyatının toparlanmasını beklemesi akıllıca olacaktır. Çünkü Bitcoin 60.000 dolar iken bir BTC ile 1 milyar borcu desteklemek, bunu token başına 30.000 $’dan yapmak mantıklıca değildir. Çünkü tahviller olgunlaştığında iki katı ödemek zorunda kalacaklardı.

Orta Amerika Mali Araştırmalar Enstitüsü’nde (ICEFI) ekonomist olan Ricardo Castaneda, The Block’a El Salvador’un Ocak ayında 800 milyon dolarlık bir borcu karşılaması gerektiğini, ancak şu anda ülkenin bu parayı almasının garanti olmadığını söyledi. Bu nedenle, Bukele, aşırı borç alanına girmeden bu tahviller aracılığıyla mümkün olduğu kadar çok BTC toplamalıdır.

Hükümet şimdilik toplamda bir milyar dolarlık Bitcoin tahvili ihraç etme beklentisini koruyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

TÜİK Verileri Açıklandı!

Bitcoin

New York Senatosu’ndan Madencilik Yasağı