içinde ,

El Salvador Bitcoin Rezervini Artırdı

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, resmi Twitter hesabı üzerinden ortalama 19.000 $ maliyetle 80 Bitcoin (BTC) satın aldıklarını duyurdu. Yapılan alımın tutarı yaklaşık 1.520.000 milyon $’a tekabül ediyor.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele Twitter üzerinden yaptığı duyuruda, ortalama 19.000 $ maliyetle 80 Bitcoin (BTC) satın aldıklarını ve Bitcoin’in gelecek olduğunu belirtirken; Bitcoin’lerini ucuza satan kişiler için teşekkür notu da ekledi.

El Salvador, Bitcoin’i başka hiçbir ülkede olmayan bir hevesle benimsedi ve ülkede Bitcoin ile ödeme yöntemleri kabul edildi. El Salvador’un Bitcoin (BTC) serüveni, ülkenin Ocak 2021 tarihinde 410 Bitcoin satın almasıyla başlamış oldu. Ancak kripto para piyasasının Kasım 2021 tarihinden bu yana değer kaybetmesi ülkenin yatırımlarının da değer kaybetmesine neden oluyor.

Nayib Bukele’nin aksine El Salvador halkı sekörde yaşanan siber saldırılar ve kimlik hırsızlıkları nedeniyle daha temkinli davranıyor.

Bitcoin’in yasal ödeme aracı olarak kullanılması yasallaşmış olmasına rağmen son araştırmalara göre çoğu işletme bu yöntemi kabul etmediğini ve müşterilerin nadiren Bitcoin ile ödeme yapmayı tercih ettiğini bildiriyor.

El Salvador’un rezervinde toplamda 2.301 Bitcoin bulunuyordu. Son satın alma işlemiyle bu miktar 2.381’e yükselmiş oldu. Ancak bu düşüş trendi, Nayib Bukele’nin gözünü pek korkutmamış gibi görünüyor.

Nayib Bukele en son bu yılın başlarında ortalama 30.744$’lık bir fiyatla 300 Bitcoin satın aldıklarını duyurmuştu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Genesis

Genesis, 3AC ve Babel Finance Yüzünden Yüz Milyonlarca Dolar Kaybedebilir!

Avrupa Birliği, Kripto Piyasasını Düzenleyecek Mevzuat Üzerinde Anlaştı!