in ,

Ekim Ayının Funding Round Etkinlikleri

funding round

Ayı piyasasına rağmen devam eden funding round etkinliklerinde Ekim ayı boyunca neler yaşandı ve hangi projelere yatırım yapıldı bu yazımızda derledik.

Celestia

Celestia projesinin arkasındaki Celestia Labs, risk sermayesi şirketleri Bain Capital Crypto ve Polychain Capital liderliğindeki A ve B Serisi funding round’dan 55 milyon dolar fon topladı.Turdaki diğer yatırımcılar arasında Coinbase Ventures, Jump Crypto, FTX Ventures, Placeholder, Galaxy, Delphi Digital gibi kuruluşlar bulunuyordu.

Mercury

NFT girişimi Mercury, taraftar kitlelerine yönelik yerel taraftar deneyimleri oluşturmak için Multicoin Capital, North Island Ventures, Crosslink Capital, Brevan Howard Digital gibi yatırımcıların yer aldığı funding round’dan 7,5 milyon dolar fon topladı. Diğer spor dallarına benzer şekilde Mercury’de college taraftar kitleleri yaratmak ve spor kültürünün benimsenmesini yaygınlaştırmak için NFT’leri kullanıyor.

Airstack

Airstack API’leri, projeler ve blok zincirler arasında etkileşimi kolaylaştırarak verilerin hızlıca dolaşımına olanak tanıyan bir protokol’dür. Web3 API platformu olan Airstack pre-seed funding round’dan 3 milyon dolar topladı. Açıklanan bilgilere göre Airstack’in pre-seed funding round etkinliğinde yatırımcılar arasında Animal Ventures, Polygon, Fenbushi ve Resolute Ventures yer alıyor.

Spindl

Miami merkezli şirket, Web 2.0’ın e-ticaret ayağını Web3 için yeniden oluşturmaya çalışıyor. Spindl, Polygon Ventures, Tribe Capital, Multicoin ve bir dizi yatırımcı şirketin bulunduğu funding round’dan 7 milyon dolar topladı. Finansman, Web 2.0 analitiğinin önemli bir bölümünü yeniden oluşturmak için kullanılacak.

Eluune

Eluune, Csquared VC liderliğindeki 35 milyon dolarlık bir değerleme ile pre-seed funding round’dan 5 milyon dolarlık fon topladı. Yatırımcılar arasında 6MV, Avalaunch, Polygon ve Lightspeed bulunuyor.

Helius

Modern bir Solana geliştirme platformu olan Helius, geliştiricilerin Web3 uygulamalarını daha kısa sürede ve daha az maaliyetle oluşturmalarına yardımcı olacak araçları sağlamak amacıyla Reciprocal Ventures ve Chapter One’ın ortak liderliğinde gerçekleştirilen funding round’dan 3,1 milyon dolarlık fon topladı. Yatırımcılar arasında Solana Ventures, Alchemy Ventures ve Big Brain Ventures gibi platformlar bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Twitter’ın Son Hamlesi Başarılı Olacak mı?

Bitcoin (BTC)’den Sert Yükseliş! Güncel Teknik Analiz