in ,

Ekim Ayı Terra (LUNA) Son Gelişmeler

LUNA, Terra

Terra blok zinciri, kullanıcılarının stablecoin’ler yaratmasına olanak sağlayan merkeziyetsiz bir blok zincir protokolüdür. Proje özelinde Ekim ayı boyunca yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

Luna Name Service, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, artık Luna Name Service’in (LNS) Terra 2.0 ve Terra Classic’te yayınlandığını duyurdu. Yapılan duyuruda: ” .luna kullanıcı adına sahip olarak zincir üzeri profilinizi oluşturun” ifadeleri kullanıldı. 

Yine Ekim ayının ilk haftasında Web3 projeleri için ödeme hizmetleri sağlayan Eumlet, Terra ile birlikte 20 Ekim’deki beta lansmana hazır olduklarını duyurdu. 

Terra, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda Terra Phoenix Airdrop’unun sona erdiğini açıkladı. Topluluk havuzuna iade edilecek LUNA miktarı gibi bilgileri içeren airdrop istatistiklerinin ise ilerleyen günlerde paylaşılacağını bildirdiler. 

Güney Kore’deki savcıların Terra CEO’su Do Kwon’un sahip olduğu 39.6 milyon dolarlık kripto parayı dondurduğu haberinin yayımlanması üzerine Do Kwon paylaşımda bulundu. Do Kwon paylaştığı gönderide şu ifadeleri kullandı:

“Bu yalanı yaymanın ardındaki motivasyonu anlamıyorum. Fonlarım dondurulmadı, kimin fonunu dondurduklarını bilmiyorum ama aferin onlara.”

Terra, Leap isimli süper cüzdanının IOS ve Android üzerinde yayınlandığını duyurdu. 

Terra Phoenix aidrdop ile ilgili istatistikleri paylaşan Terra, 4 Eylül ve 4 Ekim arasında kullanıcılar tarafından 14.494.909 LUNA talep edildiğini ve 4.924.081 LUNA’nın dağıtıldığını açıkladı. 

Terra, Ekim ayının üçüncü haftasında yine Twitter üzerinden yaptığı duyuru ile Terra ekosisteminin genişletilme planlarını açıkladı. 

4 yıl sürmesi planlanan programın odak noktaları ise şöyle;

  • Geliştiricileri Terra’yı geliştirmeye teşvik etme,
  • Likiditeyi derinleştirme,
  • Yeni kullanıcıları işe alma.

Terra ekosisteminin 2022 yılı üçüncü çeyrek raporları açıklandı. Rapora göre Terra, üçüncü çeyrekte kripto topluluğunun dikkatini çeken ekosistemlerden biri. 

Diğer Gelişmeler

  • Binance LUNC yakımını tamamladı. Borsa, 1.86 milyon dolar değerinde yakım gerçekleştirdi.
  • Terra Luna kurucusu Do Kwon’un pasaportunun iptal edileceği duyuruldu. 
  • LUNC ve USTC’deki yakım oranı düştü.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance, Elon Musk

Twitter, NFT Entegrasyonu Getirecek!

Musk’ın Twitter Hamlesi, Kripto Piyasasını Etkiler mi?