in , ,

Efinity Token (EFI) Nedir? Nasıl Alınır?

kripto blockchain

Efinity projesinin ana uzmanlığı NFT alanıdır. Efinity protokolü sayesinde yatırımcılar NFT’ler oluşturabilir, dağıtabilir, aktarabilir, satabilir ve satın alabilir. NFT alanında ilerleme kaydetmeyi amaçlayan Efinity nedir ve nasıl satın alınır inceliyoruz. 

İşlem ücretleri arka planda kalacak şekilde tasarlanan Efinity’de kullanıcıların sevdikleri NFT koleksiyonlarına ulaşmaları hedeflenir. Tüm NFT’ler için bir merkez olmayı hedefleyen Efinity, NFT alanındaki engelleri kaldırmayı ve kullanıcı deneyimini basitleştirmeyi hedefliyor.

Efinity Ekibi ve Yatırımcıları

Efinity, Enjin tarafından geliştirilen ve Polkadot üzerine inşa edilen zincirler arası bir NFT platformudur. 2009 yılında Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından geliştirilen Enjin, blockchain ve NFT’lere kolayca erişmek ve ticaretini yapmak için kullanılabilecek ürünleri tek bir ekosistemde toplamaya başladı.

Mart 2022’de Polkadot blockchain’i üzerine inşa edilen Efinity $EFI, merkeziyetsiz zincirler arası metaverse görevi görmek için Enjin tarafından geliştirilmiştir. Projeye göre Efinity, NFT dünyasının zorluklarına karşı dijital varlıklar için yeni nesil blok zinciri olarak hareket edecek. 2019 yılında Enjin, Microsoft ile bir ortaklık imzaladı. 2021’de Hashed, Crypto.com Capital, Digital Finance Group, Defi Alliance ve Hipersphere gibi yatırımcıların desteğini aldı.

Efinity Artıları ve Eksileri

Efinity ekibine göre proje, işletmelerin ve geliştiricilerin ihtiyaç duyduğu modern ve geliştirici dostu bir NFT deneyimini sunar. Efinity (EFI), hızlı işlemler, düşük ücretler ve Fuel tanks (yada discrete bills) gibi diğer blockchain platformlarından farklı özellikler sunar. Fuel tanks aracılığıyla şirketler ve geliştiriciler müşteri masraflarını sübvanse etme fırsatı bulur ve EFI token’ları kazanır.

Ethereum ve Bitcoin madencileri blockchain’i güvence altına almak için kripto paralarla madencileri ödüllendiriyor, ancak NFT üzerinde büyüme ve gelişmeyi hızlandıracak benzer teşvikler bulunmayışına çözüm üreten proje NFT yatırımcılarına teşvikler sunar.

Efinity Tokenomisi

Efinity Token, tüm Efinity ekosistemine güç sağlar. EFI, daha düşük işlem ücretleri sağlayan zincirler arası bir protokol altyapısı kullanarak token’lerin oluşturulmasına, aktarılmasına ve satın alınmasına öncelik vermeyi amaçlar. EFI, maksimum 2.000.000.000 token’e sahip Efinity Network’ün hizmetidir.

Haziran 2021’de piyasaya sürülen EFI ile kullanıcılar işlem ücretleri ödeyebilir, dijital varlık satın alabilir, yönetişim etkinliklerinde oy kullanabilir, ağ üyelerini ödüllendirebilir ve likiditeyi kolaylaştırabilir. Efinity, popüler ERC-721, ERC-1155 ve ERC-20 standartları da dahil olmak üzere diğer tüm zincirler ile uyumludur. EFI, NFT’ler ve diğer varlıklar için değiştirilebilir ve platformdaki kripto borsalarında satılabilir.

Efinity Yol Haritası

Proje ekibi ilk olarak, EFI token lansmanını, ERC-1155 ve ERC-20 Köprüsünı ve JumpsNet gibi adımları tamamlandı. İkinci aşamada projeye EFI Ağ Ücretleri ve Havuzları, çoklu işlemler, Polkadot Köprüsü ve Fuel Tanks gibi özellikleri getirdi. Efinity’nin uzun vadeli hedeflerinden biri ise NFT’ler için bir merkez haline gelmek, NFT’lerin fiyatlandırılmasını ve değiş tokuşunu kolaylaştırmak, işlem hacmini artırmak ve ağ etkileri yaratmaktır.

Efinity (EFI) Nasıl Alınır?

EFI fiyatı son 24 saatte -1.5% düşüş yaşayarak 0,09074 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi 1.393.054 dolar olan token’ın dolaşımda 560 Milyon EFI coin arzı bulunuyor. BingX, şu anda bunun ticaretinin yapıldığı en aktif piyasadır. EFI, ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar BTCEX, MEXC, OKX, BingX, KuCoin’dir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

kripto fenomen ks

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 7 Aralık 2022

kripto

Kripto Sözlüğü (R-Z)