in

eBay, NFT Pazar Yeri KnownOrigin’i Satın Aldı!

E- ticaret sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan eBay, açıklanmayan bir miktar karşılığında NFT pazar yeri KnownOrigin’i satın alıyor.

eBay, 22 Haziran’da şirketin NFT pazar yeri KnownOrigin’i satın aldığına ilişkin haberlerle dijital koleksiyon dünyasına en büyük adımını attı. Çevrimiçi açık arttırma şirketi, anlaşmanın değeri konusunda herhangi bir açıklama yapmadı; ancak basın açıklamasında anlaşmanın 21 Haziran itibariyle kapandığını doğruladı.

KnownOrigin’in kurucu ortağı David Moore, “Bu ortaklık, yeni bir NFT yaratıcısı ve koleksiyoncusu dalgasını çekmemize yardımcı olacak” dedi.

KnownOrigin kendisini “dünyanın ilk ve en büyük NFT pazar yerlerinden biri” olarak tanımlıyor ve DappRadar’a göre şu anda Ethereum destekli NFT’ler için tüm zamanların işlem hacminde 12. sırada yer alıyor. Daha yüksek dereceli, daha popüler pazarlar arasında tüm zamanların işlem değeri 30,43 milyar dolar olan OpenSea (1. numara) ve 155,66 milyon dolar ile Decentraland (8 numara) yer alıyor.

eBay, geçen yıl sitesinde NFT satışlarına izin vermeye başladı. KnownOrigin satın alımıyla, eBay, NFT işlemlerinin hem izlenebildiği hem de kontrol edilebildiği uygun bir dijital pazarı kontrol etme fırsatına sahip oluyor.

Şu anda, eBay’deki onaylı satıcılar, NFT’leri fiziksel bir ürünle aynı biçimde listeleyebilir ve bugün birçok liste, NFT mint numarasının ayrıntılarını ve alıcının satış sonrası transferi almak için hangi dijital cüzdana ihtiyaç duyacağını paylaşıyor. eBay’in mevcut NFT satış yöntemi aynı zamanda maksimum 10.000 $, şimdi satın al modeli ve alıcı ile satıcının aynı ülkede olması şartı gibi bazı uyarılarla birlikte gelir. NFT’ler ayrıca fiziksel bir öğenin yanında satılamaz.

eBay, kasadaki fiziksel koleksiyonlar ile gelecekte NFT’ler arasında herhangi bir entegrasyon olup olmayacağı konusunda ise yorum yapmadı.

eBay, geçen yıl koleksiyonlar üzerinde çok çalıştı. eBay’de satılan ticaret kartlarının sahte olmadığından emin olmak için orijinallik garantisini genişletti ve daha fazla koleksiyon ürünü sergilemek için canlı müzayedeler başlattı. Tahsil edilebilir ürün satışları, pandemiden sonra tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve eBay, KnownOrigin satın alma ve eBay Kasası ile hem dijital hem de fiziksel varlıkları kapsama fırsatını kullanıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Binance US, Bitcoin Spot Çiftleri İçin Sıfır İşlem Ücreti Sunuyor

SpookySwap Nedir ve Nasıl Kullanılır?