içinde ,

eBay, Metaverse ve NFT’ler İçin Ticari Marka Başvurusunda Bulundu!

Ebay

E-ticaret devi eBay, metaverse ve NFT’ler ile ilgili geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini kapsayan iki ticari marka başvurusunda bulundu.

eBay Inc. (Nasdaq: EBAY), geçen hafta Birleşik Devletler Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) NFT’ler ve metaverse ile ilgili geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini kapsayan iki ticari marka başvurusunda bulundu.

USPTO lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis Salı günü tweet attı: “eBay Inc. metaverse’e geliyor.” Dosyalamaların e-ticaret devinin sanal ürün pazarları, gerçek ve sanal ürünlerle çevrimiçi perakende mağazaları, NFT’ler, NFT borsaları ve NFT ticareti için planlarını gösterdiğini açıkladı. Uygulamaların seri numaraları 97473696 ve 97473620’dir.

eBay, iki ticari marka başvurusunda bulunmadan bir gün önce şirket, NFT pazar yeri Knownorigin’i satın aldığını duyurdu.eBay’e göre, iki şirket anlaşmayı 21 Haziran’da imzaladı. eBay CEO’su Jamie Iannone anlaşma için şunları söyledi:

“eBay, dünya çapında koleksiyonlarına bu mükemmel, bulması zor veya benzersiz eklentiyi arayan insanlar için ilk durak ve bu satın almayla birlikte, topluluğumuz giderek daha fazla dijital koleksiyon eklediğinden lider bir site olmaya devam edeceğiz.”

E-ticaret platformu, bölgede “büyük bir ilgi dalgası” olduğunu öne sürerek geçen yıl Mayıs ayında NFT satışlarına izin vermeye başladı.

Ebay

Bu ay, McKinsey ve Company, metaverse’nin 2030 yılına kadar 5 trilyon dolar üretebileceğini söyledi. Şirket, “2030’a kadar, canlı etkinliklerin yüzde 50’sinden fazlasının metaverse’de gerçekleştirilebileceği tamamen makul” dedi.

Buna ek olarak, Nisan ayında yapılan bir anket, metaverse’in kripto için en popüler yer olacağını gösterdi ve ankete katılanların %70’i “kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisindeki ilerlemelerin metaverse’in geleceğini şekillendirmek için kritik öneme sahip olacağını” kabul etti. Ayrıca Citigroup, metaverse’in 2030 yılına kadar 5 milyar kullanıcıyla 13 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini tahmin ederken, Goldman Sachs metaverse’i 8 trilyon dolarlık bir fırsat olarak görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Lithium Finance Testnet Rehberi: Lithium’u Keşfetmek

Bybit: Over-the-Counter (OTC) Lending 2.0 Güncellemesi