in

Ebay: Kripto Para Masada

Ebay CEO’su Jamie Iannone, “ödeme aracı olarak kripto para değerlendiriliyor” dedi. Büyük e-ticaret platformları henüz kripto para sıçramasını gerçekleştiremedi. Neredeyse hiçbiri, dijital para birimlerini ödeme aracı olarak kabul etmiyor. Şimdilik…

Ebay CEO’su Jamie Iannone, e-ticaret platformunun Z ve Y kuşaklarının dikkatini çekmeyi amaçladıklarını açıkladı. Bu nedenle E-bay, kripto paraları olası ödeme aracı olarak değerlendiriyor. Jamie Iannone’nun şu cümlesi oldukça dikkat çekici.

“Şu anda kripto para kabul etmiyoruz ancak 10 Mart’ta ödemeler, reklamlar ve odak kategorilerimiz üzerinde daha derine ineceğiz.”

Ebay CEO’su Jamie Iannone, “şirketin yatırımcılarla görüşeceği gün olan 10 Mart tarihinde yeni ödeme aracı konusunda bir duyuru yapılabilir. Platformumuzda 85 milyar dolarlık hacme ulaşan ödemelerin yönetme sürecini tamamlamak üzereyiz. Bu gelişme bize yeni ödeme biçimleri (kripto para) oluşturma imkanı sağlıyor. Google Pay ve Apple Pay’i açtık. Avustralya’da Z kuşağına hitap eden ve şimdi satın al, sonra öde platformu olan Afterpay ile bir ortaklığımız var. Diğer ödeme biçimlerini değerlendirmeye devam ediyoruz. Şu anda platformda kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kabul etmiyoruz.” yorumlarında bulundu. 

Kripto para dışından NFT’leri de değerlendiren Iannone sözlerine, “Ebay herhangi bir duyuru yapmamışken, NFT işlemleri platformda gerçekleşti. Geçen yıl politikalarımızı, platformda NFT ticareti yapabilmek adına değiştirdik ve aslında bilirsiniz Ebay insanların satacak bir şeyleri olduğu bir platform. Dolayısıyla hiçbir şey duyurmadan veya herhangi bir şey yapmadan bile, insanlar bir platformda NFT ticareti yapmaya başladılar. Bu durum, bana yıllar önce o noktada bir araç işimiz bile yokken insanların araba ticareti yapmaya başladığı zamanları hatırlattı. NFT’ler açısından aynı türde bir şey görüyoruz. Ebay, insanların ister fiziksel ister dijital olsun mal ticareti yaptıkları yer olacak. Bunun zamanla sürdürülebilir bir pazar olmasını istiyoruz” şeklinde devam etti. 

Ebay CEO’su Jamie Iannone’nun sözleri piyasada “heyecan verici” olarak karşılandı. Ebay’in 10 Mart’ta böyle bir karar alması halinde rakiplerinden nasıl bir karşı hamle geleceği merak konusu. Bunlar gerçekleştiği takdirde kripto paraların geleceği ne olur, yakından takip edeceğiz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Aleph Zero

Aleph Zero (AZERO) Nedir?

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Oasis Network (ROSE) Teknik Analizleri I 28.02.2022