içinde , , ,

EA, NFT ve Blokzinciri Oyun Sektörüne Adım Atacak mı?

Oyun dünyasının en büyük ve en önemli aktörlerinden olan dev oyun şirketi Electronic Arts Inc. (EA) yetkilileri, blokzinciri ve NFT’ler hakkında yorumlarda bulundu. EA ilerde blokzinciri dünyasına yer almayı planlıyor.

EA CEO’su Andrew Wilson, NFT ve “oyna-kazan” oyunları “sektörümüzün geleceği” olarak nitelendirdi. Ancak şirketin bu süreçte nasıl kazanç sağlayacağı konusunda “bunun nasıl işleyeceğini anlamak için henüz erken” yorumunda bulundu.

“Yarattığımız oyunlar ve sunduğumuz canlı hizmetler bağlamında, koleksiyon değeri olan dijital içeriklerin geleceğimizde anlamlı bir rol oynayacağını düşünüyorum. Yani, söylemek için henüz erken ama bence gerçekten iyi bir konumdayız ve ileriye dönük olarak bu konuda daha yenilikçi ve yaratıcı düşünmemizi bekliyorum.”

EA, son birkaç yılda büyüyen NFT ve “oyna-kazan” veya blokzinciri alanına henüz resmi olarak adım atmadı. “Oyna-kazan” oyunları genellikle oyuncuların oyunu oynamak ve benzersiz oyun içi öğeler edinmek için kriptoparalar aracılığıyla ön ödeme yapmasını gerektiriyor. Bu eşyaların daha sonra değeri artabilir ve başka oyunculara satılabilir.

Son yayınlanan EA iş ilanındaki açıklamalarda “NFT” ve “blokzinciri” ifadeleri içeriyor, bu da şirketin en azından bu sektörün popülaritesindeki artışın farkında olduğunu gösteriyor. Şirketin kıdemli direktörü yapılan bir açıklamada şu ifadeleri kullandı: “EA’in oyun aboneliklerine, vitrinimize ve platformumuza, rekabetçi oyunlara (FIFA, Apex Legends ve Madden NFL dahil) ve fantezi sporları, blockchain ve NFT’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere yeni iş fırsatlarına yaptığı yatırımlar ile bu kulvarda lider olup kontrolü ele almaktayız.”

Bu haftanın başlarında bir başka oyun şirketi devi Ubisoft, şirketin finansal performansı hakkında yapılan bir toplantıda blokzinciri oyunları geliştirme planlarını duyurdu. CEO Yves Guillemot, IBTimes’a göre blokzinciri oyunlarını sektörde bir “devrim” olarak nitelendirdi. Guillemot, “Orada kilit oyunculardan biri olmak istiyoruz” yorumunda bulundu.

NFT ve blokzinciri oyunları, metaverse, onlardan rol çalana kadar son ayların popüler gündem maddesiydi. Geçtiğimiz ay Steam, blockchain oyunlarını platformundan yasakladığını belirten bir açıklama yayımlamıştı ancak Epic Games bu konuya karşı olmadıklarını belirtmişti.

EA, oyunlarında bolca yer verdiği mikro ödeme özelliğini göz önüne alırsak, şahsen EA’in ilerde bu adımı atmayıp, piyasanın dışında kalması şaşırtıcı olur.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Temel Analiz

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Teknik Analizi | 5 Kasım 2021

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) Balinaları Kripto Dedektiflerinin Yakın Takibinde