in ,

Dymension, 35-C Test Ağını Duyurdu

Testnet

Dymension’ın halka açık test ağı 35-C, modüler blok zincir tezini test etmek için çeşitli RollApps’lere ev sahipliği yapacak. 

Bir proof-of-stake blok zinciri olan Dymension Hub, dağıtılmış bir dizi doğrulayıcı node operatörü ile donatılacak. Bu doğrulayıcılar, fikir birliği ve ağ oluşturma amacıyla birbirleri arasında koordinasyon sağlamak için Tendermint kullanacaklar. 

İlk RollApp’in dağıtımı, Dymension Hub oluşum etkinliğinden kısa bir süre sonra gerçekleştirilecek. Testnet ile ilgili açıklama yapan proje, RollApp dağıtımının başlangıçta çekirdek ekiple sınırlı olacağını duyurdu. Proje bu kararı, topluluğun ağı deneyimlemesinden önce modüler zincir tezinin performansını, sürdürülebilirliğini ve dayanıklılığını izlemek için aldı. 

35-C Neler Sunacak? 

Dymension Hub, bu geliştirmeyle birlikte dağıtılmış bir dizi profesyonel doğrulayıcı ile konuşlandırılacak. Dymension çekirdek ekibi, mevcut ağı ön yükleyen doğrulayıcıların, test ağında doğrulayıcı düğümleri çalıştırmak için ilk sırada yer alacaklarını belirtti. 

Kullanıcılar, hem Dymension Hub hem de RollApps’in konuşlandırılması için token talep etmek üzere Dymension’ın Discord musluğunu (faucet) kullanabilecekler. 

Duyuruda, dağıtılacak ilk RollApp’in adının RollApp X olacağı açıklandı. 

RollApp X, veri yayını için Celestia’nın Mocha test ağını ve Dymension Hub’ı kullanan özel bir sıralayıcı tam düğüme sahip uygulama zinciridir. C-35 test ağı ile birlikte kullanıcılar, IBC tokenlerini Dymension Hub’dan RollApp X’e aktarabilecekler. Bu, projeye IBC özellikli ilk modüler blok zinciri olma ünvanını kazandırıyor. Projenin verdiği detaylar arasında kullanıcıların RollApp X ile kripto varlıklarını stake edebileceği ve mint ödülleri kazanabileceği de yer aldı. 

Ağ stabilizasyonu gerçekleştikten sonra Dymension’ın çekirdek ekibi en az iki RollApp daha dağıtacak. Bu RollApp’lerin ise EVM RollApp ve CosmWasm RollApp olacağı açıklandı. 

EVM RollApp: Kullanıcılar, Solidity akıllı sözleşmeleri ile ultra düşük ücretli ve gizli blok zincirini deneyimleyebilecekler. 

CosmWasm RollApp: Kullanıcılar CosmWasm akıllı sözleşmelerini dağıtabilecekler. Bu dağıtımlar için ise bazı özel sürprizler olacak. 

Dymension, ilk lansmandan sonra Cosmos bölgelerinin harici özelliklerini IBC aracılığıyla entegre etmeye başlayacak. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Reserve Rights (RSR) Nedir? Nasıl Alınır?

Ethereum Shanghai Güncellemesinin Net Tarihi Belli Oldu