içinde ,

Dylan LeClair: Ayı Piyasasındayız! Bitcoin’in Düşeceği Yer!

Bear, bitcoin

Bitcoin fiyatı geçen haftadan beri %18.12’lik bir düşüş yaşadı. Ve bu yazı yazıldığı sırada düşüşünü sürdürmeye devam ediyor. 

Diğer birçok kripto para birimi de düşüşünü sürdürmeye devam ediyor ve toplam kripto para piyasa değeri için 300 milyar dolarlık büyük bir market kaybı yaşandı.

Bitcoin 8 yıl sonra ilk kez 6 haftayı üst üste kırmızı kapattı. Bu 8 yıldır gerçekleşmemişti. 2014 Ağustos ve 2014 Eylül ayı arasında Bitcoin haftalık yalnızca kırmızı mum kapanışları gerçekleştirmişti.

Bitcoin
BTCUSD 2014

Dylan LeClair’in Bitcoin Görüşü

2014’te gerçekleşen haftalık kırmızı mum kapanışlarının aynısının 2022 yılında gerçekleşmesinin ardından çoğu analist benzer senaryolara göz atmaya başladı. Dylan LeClair, Bitcoin fiyatının benzerliklerine dayanan bir görüşünü ortaya attı.

Glassnode’dan alınan verileri kullanarak analizini paylaşan LeClair, Bitcoin’in zincir üzerinde ortalama maliyet bazında gerçekleşen fiyatına düşüşünün mümkün olduğunu ifade etti. Ayı piyasası döngülerinde önceki piyasa diplerinin tutarlı olduğunu belirtti. LeClair’in paylaştığı veriler arasında bulunan Glassnode grafiğinde gerçekleşen fiyat 24,300 dolar seviyesinde görünüyor.

Bitcoin
Glassnode: MVRV ((piyasa değeri ile gerçekleşen değer)

Grafikte görülen gerçekleşen fiyatın altındaki düşüşler tarihsel olarak bir ayı piyasasının yakın olduğuna işaret etmektedir.

LeClair bu görüşü için Aralık ayında daha MVRV analizi ile ilgili düşündüklerini ekledi:

“Eski piyasalarda önemli bir likidite krizi çıkmadıkça bunun pek olası olmadığı görüşüyle ​​önsöz verdim.”

MVRV verisinin önceki ayı piyasası değerleme seviyelerini belirlemek ve şu an Bitcoin’in hangi konumda olduğunu belirlemek için kullandığını da ekledi. Glassnode’dan alınan verilere göre, şu an itibariyle MVRV verisindeki bu fiyat 24,300 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu da 10,000 dolara yakın bir düşüş anlamına gelebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Binance, Brezilya Futbol Liginin Kripto Sponsoru Oldu

Web Siteleri Artık Dogecoin ile Ödeme Kabul Edebilecek