in ,

dYdX, v4 Öncesi Büyük İşlem Hacimlerine Ulaştı!

dYdX, V4 öncesi dev işlem hacimlerine ulaştı. Dün 24 saatlik işlem hacminde 2.1 milyar doları gören dYdX üzerinde 408 bin işlem yapıldı. 

dYdX, V3 ve önceki versiyonları ile mevcut zincirlere konuşlandırılmış akıllı kontratları ve bulutta barındırılan merkezi hizmetleri birleştiriyordu. V4’ün ise tamamen merkeziyetsiz, zincir üstü emir defteri ve eşleştirme motorunu sahip, bağımsız bir Layer-1 blok zinciri olması bekleniyor. 

V4 mainnet lansmanına yaklaşırken varlığın günlük işlem hacimlerinde rekor seviyeler görüldü. Haftalık işlem hacmi 4.91 milyar dolar olan dYdX’in aylık işlem hacmi ise 21.66 milyar dolar olarak karşımıza çıkıyor. 

Merkeziyetsiz Borsalara Olan Talebin Artması 

dYdX’in yerel kripto varlığı da SEC ve Binance davasının ardından %10’un üzerinde artış yaşadı. Platformun merkeziyetsiz yapıya sahip olması, düzenleyici baskının ortasında daha fazla tercih edilmesine neden oluyor. 

Merkeziyetsiz borsa (DEX), insanların aracı olmadan kripto para ticareti yapabilecekleri platformdur. DEX platformlarının merkezi borsalara göre en önemli özelliği güvenliktir. Merkezi bir borsa, kripto para birimlerinize erişiminizi sınırlayabilir, ticaret yapma işlemlerinizi kısıtlayabilir ve durdurabilir. Merkeziyetsiz borsalar ise kullanıcıların fonlarını kontrol edemez. 

DEX’lerin sunduğu avantajlar arasında gizliliğe önem verilmesi, seçenek çeşitliliği, düşük risk gösterilebilir. Düzenleyici baskıların devam ettiği kripto ortamında yatırımcıların merkeziyetsiz borsaları tercih etmesi oldukça anlaşılabilir. Varlıkların menkul kıymet olarak adlandırılmaması için merkeziyetsiz bir yapıya sahip olmaları oldukça önemlidir. Birçok merkezi borsanın ve merkezi kripto varlığın menkul kıymet olarak nitelendirilme ihtimali bulunmaktadır. 

dYdX Nedir? 

dYdX, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir marj ticaret platformudur. Platform, kullanıcıların ödünç almalarına ve popüler kripto para birimlerinin gelecekteki fiyatlarına bahis yapmalarına olanak tanır. 

dYdX; stake havuzları, protokolde likidite ve güvenliği teşvik etmek için tasarlanmıştır. Alım satım, likidite sağlama ve dYdX’in geçmişteki kullanımına yönelik ödül programlar, dYdX’in büyümesini ve benimsenmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ripple (XRP) Singapur’dan Aldığı Onay ile Pozitif Fiyatlanıyor

TVL Değerine Göre En İyi StarkNet Projeleri