in ,

dYdX v4 Herkese Açık Testnet Güncellendi!

dYdX Zinciri’nin (v4) piyasaya sürülmesine yönelik çabalarını hız kesmeden sürdüren proje, ikinci herkese açık testnet’in lansmanını duyurdu.

Mevcut testnet versiyonunun kullanımını 7 Ağustos 20:00’da (TSİ) sonlandıran dYdX, 10 Ağustos 20:00’da (TSİ) herkese açık testnet’i tekrar hayata geçireceğini açıkladı. Herkese açık esnetin ikinci versiyonuyla birlikte, trader’ların tanıdığı ve sevdiği daha fazla özellik kullanıma sunuldu.

Testnet’in bu sürümü, dYdX Zinciri’nin son özellik setini daha yakından temsil edecek daha geniş bir özellik setiyle sıfırlanıp yeniden başlatıldı. Başlatılan yeni testnet, aşağıdaki anahtar güncellemeleri içeriyor:

  • Kullanıcılar artık sadece BTC ve ETH’e ek olarak, geniş çeşitlilikteki paritelerde işlem yapabilecekler.
  • Kullanıcılar işlem yaptıkça testnet yönetişim tokenleri kazanacaklar. Bu özellik hakkındaki daha fazla kullanıcı arayüz geliştirmeleri, herkese açık testnet sürecinde daha sonra duyurulacak.
  • Kullanıcılar artık işlem ücretlerini ödeyebilecek ve görüntüleyebilecekler, aynı zamanda protokol ücret programını da inceleme fırsatına sahip olacaklar.
  • Bu güncelleme, farklı türden marj gereksinimleri sunan likidite basamaklarını da desteklecek.

Kullanıcıya yönelik olmayan güncellemeler arasında şunlar yer alıyor:

  • Emir Kaldırma: Süresi dolmuş emirlerin uyumlu bir şekilde kaldırılmasını sağlar.
  • Spam Önleme: Bu güncelleme, doğrulayıcılara yönelik kötü niyetli spam saldırılarını önler.
  • Emir Defteri İyileştirmeleri: Tam düğüm ve Indexer’daki emir defterinin her zaman senkronize olmasını sağlar.
  • X/stats modülü: Ücret basamaklarını desteklemek için bilgi saklar.
  • x/block-time: Önceki bloğun zaman ve kesinti bilgilerini takip eder.

Tüm bunların yanı sıra şu anda kullanılabilir olan istemci paketleri arasında dydxjs, V4-client, dydxpy ve v4-client-py yer alıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

dYdX, Topluluğun Ödüller Kazanabileceği Yeni Görevleri Açıkladı

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri