in , ,

dYdX, Cosmos Tabanlı Test Ağını Başlatmaya Hazırlanıyor

Merkeziyetsiz kripto platformu dYdX, Cosmos tabanlı kendi blok zincirine geçiyor. Proje bu kapsamda, bir dizi test ağı başlatacak.

dYdX, 28 Mart’ta Cosmos tabanlı blok zincirinin özel test ağını başlatacak ve bu ağ ilk kez bazı harici taraflara açık olacak.

Merkeziyetsiz platform, StarkWare tarafından Ethereum üzerinde inşa edilen bir Layer-2 ağı olan StarkEx’ten Cosmos ekosistemindeki kendi uygulamaya özel blok zincirine geçmeyi planlıyor. Bahsedilen ana ağ başlatılmadan önce kademeli olarak 5 farklı test aşaması gerçekleştirilecek.

İkinci aşamada borsa, kendi geliştiricilerinin tüm temel işlevlerini kontrol etmesi için dahili bir test ağı çalıştırdı ve başarıyla tamamlandı. Bu üçüncü aşamada, ağ üzerinde doğrulayıcı olarak görev yapacak, beyaz listeye alınmış üçüncü partilere açık olacak özel bir test ağı planlanıyor. Bu aşamanın 2-3 hafta süreceği planlanıyor ve sonrasında herkese açık bir testnet’in başlayacağı biliniyor.

Bu özel test ağı sırasında dYdX, doğrulayıcıların oluşturulmasına ve ağ yükseltmelerinin gerçekleştirilmesine odaklanacak. Doğrulayıcılar, borsanın bazı ana trade özelliklerini de test etmiş olacaklar.

dYdX ayrıca bir IOS uygulaması, bir Android uygulamasında ve bir web sitesi inşa ediyor. Proje blok zincirini, Cosmos zincirleri arasında token göndermenin bir yolu olan IBC’yi kullanarak Cosmos ekosistemindeki diğer blok zincirlere bağlamayı amaçlıyor.

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur. Merkeziyetsiz dünyada dYdX’in “finansal fırsatlara herkesin erişimini sağlama” misyonu ile trade etmek için bugün dYdX kullanmaya başlayın!

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin

Bankacılık Krizi Bitcoin için Ne Anlama Geliyor?

Binance

CFTC, Binance ve CZ’yi Dava Etti