in ,

Dünya Kupası Fan Token’ları Nasıl Etkiliyor?

FIFA Dünya Kupası 2022 başlayalı neredeyse iki haftayı geride bırakıyoruz. Dünya Kupası heyecanı ile organizasyon başlamadan önce yükseliş yaşayan fan token’lar ne durumda birlikte inceleyelim. 

Dünya Kupası organizasyonu öncesi herkesin gözü hem kripto para hem de futbol sahnesinde boy gösterecek olan milli takım fan token’larındaydı. Dünya Kupası etkinliğine henüz 9 gün varken Portekiz Milli Takım Fan Token (POR) %13, Brezilya Milli Takım Fan Token (BFT) %10, Arjantin Milli Takım Fan Token (ARG) %6, İspanya Milli Takımı Fan Token’ı SNFT ise %2’nin üzerinde değer kazanmıştı. Dünya Kupası organizasyonunun başlamasından bir gün önce zirve yapan fan token fiyatları, organizasyonun başlamasından bu yana pek olumlu fiyat hareketleri göstermiyor. 

Dünya Kupası başlamadan bir gün önce 0,53 dolar seviyesinden fiyatlanan SNFT, bu yazının yazıldığı sırada 0.10 dolar seviyesinden fiyatlanıyor. Keza diğer milli takım fan token’ları da SNFT ile aynı kaderi paylaştı. Dünya Kupası başlamadan iki gün önce 7 dolar seviyesinden fiyatlanan POR ise 3 dolardan fiyatlanmaya devam ediyor. 

Kripto kışı ile yüzleşmek zorunda kalan fan token’lar, organizasyona rağmen olumlu fiyatlanamadı. 24 saat içerisinde %23,8 değer kaybeden SNFT, Dünya Kupası’nın üçüncü gününde İspanya’nın Kosta Rika karşısında aldığı 7-0’lık etkileyici galibiyet sonrası bile toparlanamadı. 

Portekiz Milli Takım Taraftar Token’ı POR ise Portekiz milli takımının Gana karşısında 3-2’lik galibiyeti sonrası %18,5 düşüş yaşadı. Yine Brezilya Milli Takım Taraftar Token’ı BFT’de tek bir günde %26,3 oranında değer kaybetti. 

Brezilya, Portekiz ve Arjantin gruplarında lider, İspanya’ da ikinci olmasına rağmen fan token fiyatları beklenenin oldukça altında kaldı. Fan token fiyatlarının organizasyondan hemen önce yükselmesi ve sonrasında düşüş yaşaması akıllara şu soruyu getiriyor: “Acaba, milli takım fan token’ları organizasyon öncesi mi fiyatlandı?” 

Bu da bir ihtimal fakat kripto para piyasasının uzun süredir yaşadığı sıkıntılı süreci göz önünde bulundurursak fiyatların beklenen performansı sergileyememiş olması oldukça normal. Final maçının 18 Aralık tarihinde oynanacağını göz önünde bulundurursak milli takım fan token’ları turnuva öncesi bir yükseliş ivmesi yakalayabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Near Tokenomisi ve Dağılımı

Ankr (ANKR) Hack’lendi!