in , ,

Dünya Kupası Chiliz’e Olan Talebi Artırır mı?

Dünya Kupası 2022 yaklaşırken birçok yatırımcı Dünya Kupası organizasyonunun kripto paralara olan etkisini merak ediyor. Bu yazımızda, Dünya Kupası Chiliz’e olan talebi artırır mı konusunu işleyeceğiz. 

Dünya Kupası’na 8 gün kalmışken birçok yatırımcının aklında, Dünya Kupası fan token fiyatlarına etki eder mi, Dünya Kupası Chiliz’e olan talebi artırır mı gibi sorular yer alıyor. Bu soruya kesin bir yanıt vermemiz doğru olmaz fakat bazı uzman görüşlerine göre Dünya Kupası, fan token’lar sayesinde Chiliz’e olan talebi artıracak. Birçoğunuz biliyorsunuzdur, Chiliz, spor ve e-spor dünyasındaki birçok platformda kullanılan ve fan token almak için kullanılan bir kripto varlık. Dünya Kupası organizasyonunda yer alacak ve fan token’a sahip 4 milli takım bulunuyor. Bu milli takımlardan iki tanesi ise Chiliz altyapısı üzerine inşa edildi. Portekiz ve Arjantin milli takımlarının fan token’ları olan POR ve ARG, alım-satımı gerçekleştirmek için Chiliz satın almanız ve Chiliz üzerinden işlem gerçekleştirmeniz gerekiyor. Durum böyle olunca Chiliz’e olan talebin de artacağı tahmin ediliyor. Dilerseniz verilere bakarak daha detaylı ve daha sağlam bilgiler edinelim. 

CHZ, Dünya Kupası Heyecanıyla Fiyatlanıyor

Chiliz fiyatı, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar yerinde sayarken Dünya Kupası’nın yaklaşmasıyla birlikte ivme kazandı. Geçtiğimiz hafta Portekiz Milli Takımı’nın fan Token’ı (POR) %36, Arjantin Milli Takımı’nın fan token’ı (ARG) %30 artış gösterirken bu token’ların ihraççısı Chiliz’in yerel token’ı CHZ, %22’den fazla değer kazandı. Chiliz ekosistemi, yaklaşmakta olan FIFA Dünya Kupası beklentisiyle zaten bir süredir pozitif fiyatlanıyordu. 7 Kasım 2022 tarihinde 7 ayın en yüksek seviyesini gören CHZ, 29 cent’e kadar yükseldi. 

FIFA 2022 Dünya Kupası ile birlikte fan token’ların altcoin ve meme coin’lerden daha iyi performans sergilemesi bekleniyor. Fan token’ların özellikle de ARG, POR gibi fan token’ların ilgi görmesi ve yükseliş yaşaması CHZ fiyatına olan etkiyi de muhakkak artıracaktır. 

Chiliz Chain 2.0 

Chiliz fiyatına etki etmesi beklenen bir başka gelişme de Chiliz Chain 2.0 olacak. 31 Mart tarihinde testnet’i başlatılan Chiliz Chain 2.0’ın bu yılın sonuna doğru tamamlanması bekleniyor. Toplamda 6 farklı geliştirme aşamasından geçecek olan Chiliz Chain 2.0 ile saniye başına düşen işlem kapasitesinin artırılması ve işlem ücretlerinin düşürülmesi hedefleniyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

2023’te Takip Edilmesi Gereken 5 Layer-2 Kripto Projesi | Bölüm 1

2023’te Takip Edilmesi Gereken 5 Layer-2 Kripto Projesi | Bölüm 2