in , , ,

DROPP Nedir?

DROPP

DROPP medya, influencer’lar, sanatçılar, koleksiyoncular ve oyuncular için yeni bir iletişim dili yaratıyor. Yeni teknoloji, teşvik etmek, kazanmak ve yaratmak için hayal edilemez fırsatlar sunuyor.

Instagram, Facebook, Youtube, Tiktok vb. gibi geleneksel sosyal medya kanallarıyla dolu bir dünyada, Web3 ekosisteminde kültür ve inovasyonda üstel bir değişim görüyoruz. Gelişmekte olan blok zincirler, NFT, Metaverse, Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojilerinin finans, sanat ve medya kanalları ile gerçek dünya için temel sektörler olacağına şüphe yok.

DROPP, bu teknolojileri benzersiz bir küreselleşme karışımıyla birleştiriyor. Her sanal öğenin bugün içinde yaşadığımız fiziksel dünyaya bağlı gerçek coğrafi tabanlı koordinatlara sahip gerçek dünyada sanal bir iletişim ve veri alışverişi dünyası inşa ediliyor.

İlk aşamada, DROPP için ana blok zinciri Solana blok zinciridir. Tüm işlemler Solana ekosistemi içinde gerçekleştirilecek, ancak gelecekte çok zincirli bir yapı kurmak DROPP’un hedefleri arasında.

DROPP

DROPP üç temel alandan oluşur:

  1. Coğrafi Tabanlı DROPP Özel NFT’leri
  2. DROPP Arazileri
  3. DROPP 3D — AR özelliği

Coğrafi Tabanlı Özel NFT’leri Mintleme

iPhone’lardan sınırlı sayıda üretilen spor ayakkabılara kadar özel indirimler, benzersiz pazarları ve kültürleri tanımlamada yeri doldurulamaz bir rol oynuyor. Özel indirimler, herhangi bir ürün sürümü için benzersiz bir aciliyet duygusu yaratma yeteneğine sahiptir ve NFT pazarı her zamankinden daha hızlı büyürken DROPP, NFT mintleme kültürünü tamamen yeniden tanımlamak için burada.

DROPP, kullanıcıların coğrafi konumlarına göre özel sanatçı serisi NFT’yi basabilecekleri bir sosyal NFT mintleme platformudur. Özel DROPP NFT’yi basmak için kullanıcıların belirtilen coğrafi konumda fiziksel olarak bulunmaları gerekir. Kullanıcılar için gerçek dünya etkileşimi ve somutluğu metaverse’e getirilerek tüketicilerin metaverse/dijital kültür algısı değiştiriliyor.

DROPP, insanları kültürel kutlamalarda tarihsel olarak bir araya getiren fiziksel para basma etkinlikleri yaratarak mevcut NFT pazarını güçlendirme temeliyle kurulmuştur. DROPP, coğrafi konum teknolojisini etkinleştirerek, fiziksel konumların Metaverse ile çakıştığı yerlere odaklanır.

DROPP

Bu, DROPP’nin her iki alanda da büyük kalabalıklar oluşturması muhtemel etkinlik konumlarını seçmesine olanak tanır. Bu etkinliklerde basılan NFT’ler, koleksiyoncularının değerini artıran benzersiz coğrafi meta verilerle ilişkilendirilir.

Hem dijital hem de fiziksel olarak sosyal etkileşimin gücüne inanıyoruz. Buna göre, metaverse’i gerçek dünyaya bağlamanın yolu bizim görevimizdir. Sosyal NFT mintleme etkinlikleriyle, ilk olarak kullanıcıların hem metaverse hem de gerçek dünyada NFT’leriyle etkileşime girmelerini sağlanacak.

Özel DROPP NFT mintleme etkinlikleri, NFT alanına yepyeni bir paradigma getiriyor. DROPP, metaverse kavramını gerçek dünyaya yerleştirerek, kullanıcıların metaverse’de NFT ile nasıl etkileşime girdiğine ilişkin kültürü değiştirme potansiyeline sahip.

DROPP Arazileri

DROPP Arazileri, kullanıcıların sanal arazileri NFT tokenleri olarak satın alabilecekleri metaverse arazisidir, ancak bunların karşılığı gerçek dünyadadır. Her Arazi işiniz, fikriniz veya markanız için bir tanıtım portalıdır.

DROPP Arazileri, kullanıcıların DROPP evreninde kendi yolculuklarını yaratabilecekleri seçkin deneyimler sunar.

DROPP Arazileri, coğrafi konum teknolojisini etkinleştirerek gerçek dünyayı taklit ediyor. DROPP haritası, kullanıcıların gerçek dünya konumunda bulunan araziyi satın alabilecekleri DROPP dünya görünümünün bütünsel bir görünümünü sağlar. DROPP, gerçek dünyayı metaverse’e eşleyerek metaverse’in soyutluğunun başlangıcını değiştirme gereğini gördü.

DROPP

DROPP, işbirliği ortakları ve yatırımcıları ile benzersiz noktalara sahip olacak benzersiz bölge seçimleri ile her ay küçük partilerle başlayacak. Her bölgenin parçası olan whitelist ve ortakları açıklanacak.

DROPP Arazileri, mevcut dijital deneyimlerin sınırlarını ortadan kaldıran benzersiz bir tanıtım portalı görevi görecek. DROPP Arazisi, kullanıcıların içerik veya fiziksel mallardan para kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Yield Farming aynı zamanda arazi mülkiyetinden para kazanmanın benzersiz bir yolu olacaktır. DROPP, bugün sektörde gördüğümüz basit yield farming veya staking mekanizmalarından daha çekici hale getirmek için farming sürecini oyunlaştıracak.

DROPP Arazisinin Teknolojisi

Haritayı eşit parçalara bölmek zordur çünkü kürenin yüzeyini harita gibi düz bir yüzeye taşımanın kolay bir yolu yoktur. Bu amaçla farklı tasarımlar kullanılmaktadır. DROPP’un ürün geliştirme ekibi, metaverse’de en az sürtünme ve bozulmaya sahip olacak benzersiz teknolojiyi araştırdı ve belirledi:

Dymaxion Projeksiyonu — En popülerlerinden biri Merkatör projeksiyonudur, Google haritaları gibi çoğu dijital haritada kullanılır. Bu izdüşümle ilgili sorun, gerçek büyüklükleri çarpıtmasıdır, alan ekvatordan ne kadar uzaklaşırsa bozulma o kadar büyük olur. Bu etkiyi en aza indirmek için, bozulmaları en aza indiren Dymaxion projeksiyonunu kullanılmış durumda.

HEX — Ek olarak, DROPP Arazilerini haritalamak için altıgenden yararlanılması, merkez ve bitişik karoların eşit mesafeye sahip olacağı benzersiz bir özellik sağlıyor.

H3 Koordinat Sistemi — Ayrıca, H3 koordinat sisteminin kullanımı ve hiyerarşik yapısı sayesinde, harita üzerinde geleneksel enlem ve boylam yerine tek sayı ile konum işaretlemek mümkündür. Bu, blok zincirinde yer kazanmanıza ve belirli bir alandaki içeriği kolayca filtrelemenize olanak tanır.

Bu, haritadaki grafiği bulmanızı ve bu verileri de içeren NFT’deki eşdeğerini atamanızı sağlar. Geolocation’ı kullanmak ve gerçek dünyadaki grafiklerde bulunan nesneleri ve kendilerini izlemek için verilere ihtiyaç vardır. Her çizim bir NFT’dir; kendisini oluşturan altıgenler hakkındaki bilgilerin yanı sıra şeklini ve görselleştirmesini gerçek yardımının haritasında temsil eden grafikler depolar. Çizim verileri, Arweave blok zincirindeki Metaplex meta verilerinde saklanacaktır.

Sonuç olarak;

DROPP’un misyonu, metaverse’yi gerçek dünyaya getirmektir. COVID-19 çevresindeki son krizle birlikte, sosyal etkileşim birçok yönden kısıtlandı. Bir şekilde, metaverse’in ortaya çıkan eğilimi, hayatımızın her birine bir şekilde yavaş yavaş birleşiyor. Birçok nesil için, sosyal etkileşim fiziksel dokunma, koklama veya tatma ile ilgilidir.

Bu benzersiz sosyal etkileşimler, bizi insan yapan şeydir ve aynı kavramın metaverse de uygulanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu, dünyanın daha önce görmediği yeni bir sosyal etkileşim paradigması olacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Metaverse’ye Bir Sanatçı Bakış Açısı: Koray Birand

Bitcoin

Sosyal Medya, Bitcoin Fiyatını Etkiliyor mu?