in , , ,

DRC20 Nedir?

DRC20 ve BRC20 gibi yeni bir furya kripto ekosisteminin gündemine oturmuş durumda. Bu projeler, Bitcoin ağında ve Dogecoin ağında yeni tokenlerin çıkması anlamını taşıyor. Henüz yeni olan bu projeler, kripto yatırımcılarının yoğun ilgisini görmeye başladı.

DRC-20, kullanıcıların NFT’leri yazdırmasına izin veren bir token standardıdır. Bu, Bitcoin Ordinals üretmeyi başaran BRC-20 Bitcoin standardından esinlenerek geliştirilmiştir. Bazı kullanıcılar ise DRC-20’de basılan resmi olmayan dijital sanatı Doginals olarak adlandırıyor. 

Son zamanlarda, Dogecoin geliştirme ekiplerinden biri olan Myshaboar, Dogecoin (DOGE) işlemlerinin önemli ölçüde arttığının altını çizdi. Bu artış, Dogecoin ağında standart tokenlerin, yani DRC-20’nin ortaya çıkmasıyla yaşandı.

DRC20 projelerine gelen yoğun talep, Dogecoin işlem hacmini 650 bine ulaştırdı. Bilindiği üzere, DRC-20 token standardının varlığıyla kullanıcılar NFT’leri basabiliyorlar. Moshaboar, Dogecoin ağında NFT yazdırmak isteyen kullanıcıların son iki günde yoğunlaştığını aktardı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

ORC20 Nedir?

Ethereum (ETH) Fiyatı 1.900 Doları Hedefliyor