içinde ,

Donald Trump: Kriptopara Varlıkları “Çok Tehlikeli”

Kriptopara eleştirmeni ve eski ABD başkanı Donald Trump, kriptopara piyasasının geçtiğimiz on yıldaki belirgin büyümesine rağmen kriptoparaları bir kez daha eleştirmekten geri adım atmadı.

Geçtiğimiz hafta sonu Fox Business Network’ten Maria Bartiromo, Trump ile bir röportaj gerçekleştirdi. Kriptoparalar dışında Melania Trump’ın son NFT girişimi ve önerdiği sosyal medya platformu Truth Social hakkında da görüşlerini bildirdi. 

Kriptopara

Maria Bartiromo’nun “Kriptoparalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? New York ve Miami kriptopara birimlerini finansal sistemlerine sokuyor” sorusu karşısında Donald Trump, daha önceki açıklamalarında olduğu gibi bir para birimi olarak doları her şeyden daha önce tercih ettiğini dile getirdi. Buna ek olarak da insanların kriptoparaların ardında gizlenen tehlikeler konusundaki ‘cehalet’inden bahsetti. Donald Trump cevabına şunları da ekledi:

Kriptoparaları hiç sevmedim çünkü dolara sahip olmayı seviyorum. Bence bir para birimi olacaksa bu dolar olmalı. Bu yüzden asla kriptoparaların büyük bir hayranı olmadım. Ama bu piyasa, giderek daha da büyüyor ve kimse bu konuda bir şey yapmıyor… Bakın, ben dolar adında bir para birimi istiyorum.

Kriptoparaları Kıyamet Bekliyor

Kriptopara birimleri için yaklaşmakta olan, utanç verici potansiyel bir kıyamet konusunda insanları uyarmaya devam eden ABD eski başkanı şunları ifade etti:

Dolardan başka bir para birimine sahip olmak istemiyorum. Kriptoparalar, bir gün benzerini daha önce görmediğimiz bir patlama yaşayabilir ve bu olduğunda büyük teknoloji, bu durumu normalmiş gibi gösterecek. Bence çok tehlikeli bir şey.


Haziran ayında; önde gelen kriptopara birimlerinden olan Bitcoin’i bir “aldatmaca” olarak nitelendiren Trump, kriptopara birimleri ile ilgili düzenlemelerin daha sıkı şekilde yapılmasını istedi.

kriptopara

Ağustos ayında, kriptopara dünyasına ait her şeyi “olmayı bekleyen bir felaket” olarak nitelendiren Trump’ın kriptopara birimlerine olan güvensizliği hala devam ediyor. Trump’ın bazı hayranları Trump Coin ve MAGA Coin gibi kripto token’lar aracılığıyla ona desteklerini ifade etse de Trump’ın şüpheciliği sürüyor.

MAGA Coin; onun en çok yankı uyandıran kampanya sloganı “Make America Great Again”in kısaltmasıdır.

Trump’ın NFT’ler ve Truth Social Hakkındaki Düşünceleri

Donald Trump’ın kriptoparalar hakkındaki görüşlerine rağmen Trump, aynı blockchain teknolojisiyle desteklenen dijital koleksiyonlar olan, NFT’lere sıcak bakıyor gibi görünüyor. Birkaç gün önce, eski First Lady Melania Trump, Solana blockchain’de “Melania’s Vision” başlıklı NFT’lerinin yayınlandığını duyurdu. Trump, eşinin NFT projesi hakkında şunları söyledi:

Harika şeyler yapacak… Harika bir hayal gücü var. Ve insanlar eski first lady’mizi seviyor, bunu söyleyebilirim. Onu gerçekten seviyorlar.

Konu Truth Social’a gelince Trump, bunun kendisine ve diğer muhafazakar seslere karşı önyargılı olduğunu söylediği Silikon Vadisi internet şirketlerine harika bir alternatif olacağından emin görünüyor. Platformun resmi web sitesi, onu “siyasi ideolojiye karşı ayrımcılık yapmadan açık, özgür ve dürüst küresel konuşmayı” destekleyen bir “Big Tent” platformu olarak lanse ediyor.

Trump’ın Twitter hesabı Ocak ayında “şiddeti teşvik” gerekçesiyle Twitter’dan kalıcı olarak çıkarılmıştı. Buna karşılık Trump, bir misilleme olarak şu anda “çok büyük bir etki olacağını” söylediği Truth Social’ı geliştirdi. Platformun ulusal lansmanının önümüzdeki yılın başlarında yapılması planlanıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

kriptopara Binance Coin

Shiba Inu (SHIB), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) Teknik Analizi | 22 Aralık 2021

Dev Alman Şirketi Deutsche Telekom, Polkadot (DOT) Satın Aldı