in , ,

Dogecoin’in Erkek Kardeşi Akita Inu (AKITA) Nedir ?

Akıta Inu, Shıba Inu benzeri bir ERC-20 tokenıdır. Elon Musk ve Dogecoin’den esinlenilerek oluşturulmuştur. Sitesinde “Dogecoin’in küçük erkek kardeşi” yazmaktadır.

AKITA yazıyı bugun fiyat olarak çok oynaklık gösteren ve trendlerde olan bir token. Yazıyı kaleme aldığım sırada %30’luk yükselişle $0.00001367 USD seviyesinde işlem görmektedir.

Akıta Inu’nun sitesine girdiğimizde karşımıza çıkan yazıda şunlar yazmaktadır:

“Akıta Inu %100 merkeziyetsiz bir topluluk deneyi olmakla beraber, tokenların yarısının Vitalik Buterin’e gönderildiği  ve diğer yarısının Uniswap havuzuna kilitlendiği ve anahtarlarının yakıldığı bir tokendır.”

Akita Inu (AKITA) Tokenomisi

Akita

Akıta Inu, Shıba Inu’ya benzer ancak tokenometrisi açısından farklılıkları bulundurur.

Toplam arz: 100,000,000,000,000 Toplam arzıyla Shıba Inu’nun 10’da biri kadardır.

Toplam arzın yarısı Vitalik Buterin’in cüzdanında bulunmaktadır.

Toplam arzın diğer yarısı ise Uniswap havuzuna kilitlenmiştir. Anahtarları ise yakılmıştır.

Toplam arzın yarısı Vitalik Buterin’de olduğundan; eğer Vitalik Buterin engel olmazsa AKITA hayatta kalacaktır, iddiaları vardır.

AKITA Nasıl Satın Alınır?

AKITA merkeziyetsiz borsa olan Uniswap üzerinden satın alınabilir. Uniswap nasıl kullanılır öğrenmek için buraya tıklayarak ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Token contract adress: 0x3301ee63fb29f863f2333bd4466acb46cd8323e6
Kaynak: CoinmarketCap

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin, Ethereum

11 Mayıs 2021 Tarihli Bitcoin (BTC) Ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi

Solana

Solana Ekosistemi Üzerine İnşa Edilen 8 Yeni Proje