in ,

Dogecoin ve Shiba Inu’nun Geleceği Ne Olacak?

Dogecoin her ne kadar şaka amacıyla ortaya çıkarılmış bir coin olsa da popülerliğini ve değerini ciddi oranda arttırdı. Dogecoin başlarda sadece sosyal medya mecralarında, forum sitelerinde kullanıcıların birbirlerine bahşiş vermesinde araç olarak kullanılıyordu. Daha sonra ise Dogecoin’in popülerliği ve kullanım alanları arttı.

Kış olimpiyatlarında Jamaika’ya Dogecoin aracılığıyla bağışta bulunuldu. Dogecoin’in sponsorluğu bununla bitmedi. Sonrasında birçok spor organizasyonunda ve bağış kampanyalarında Dogecoin rol oynadı. Son olarak Elon Musk da Dogecoin’e destek verince Dogecoin artık bir şaka olmaktan çıktı. Piyasa değeri sıralamasında ilk 10’daki yerini alan Dogecoin düzenli yatırımcı almaya başladı ve holder’lara sahip oldu.

shitcoin

Dogecoin’in geleceği ise aslında belirsiz. Elon Musk zaman zaman geliştirmelerin olacağı yönünde açıklamalarda bulunuyor. Dogecoin’in geleceği ise teknik detaylardan ziyade sosyal ayrıntılarla ölçülebilir. Şu anda Elon Musk’ın ciddi ilgisi devam ediyor. Hala tweet atarak Dogecoin fiyatı üzerinde etki sahibi olabiliyor.

Öte yandan Dogecoin’in bağış kampanyalarında kullanılması ise artık bir alışkanlık haline geldi. Bununla beraber Dogecoin ilgisi uzmanlar ve diğer öne çıkan insanlar tarafından da devam ettiriliyor. Sonuç olarak bir şeyin fiyatı ona verilen değer nispetinde artış gösterir. Dogecoin’e verilen değer arttığı ve daha birçok popüler insan Dogecoin’e akın ettiği takdirde ilk 10’daki yerini koruyacak gibi görünüyor.

Shıba Inu

Shıba Inu ise Dogecoin türevi kriptoparalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. ERC-20 tabanlı olarak çıkartılan bu token ilk çıktığı zamanlarda yatırımcıların ilgisini çekti. Bununla beraber Shıba Inu geliştiricileri ShıbaSwap projesini de başlattılar ve gelecekte DogeDao projesini de geliştirmeyi düşünüyorlar.

shitcoin

Yani Shıba Inu teknik detaylarına bakınca da gelecekte yeni bir şeyler yapmayı planlıyor. Son olarak NFT projeleri de Shıba Inu geliştiricilerinin yol haritalarında bulunuyor. Dogecoin popülerliği arttığı gibi Shıba Inu de sosyal desteğini alırsa bu teknik detayları ile farkını ortaya koyabilir.

Sonuç olarak şunu belirtmekte fayda vardır: Shiba Inu ve Dogecoin kullanıcılarına vadettiklerine bakıldığında hala shitcoin statüsünde diyebiliriz. Yani bu iki kriptopara biriminin değeri sadece insanların ona atfettikleriyle sınırlı. Bu tarz kriptoparalara yatırım yaparken dikkatli olunması gerektiğini hatırlatmakta fayda vardır.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Koinsaati

Dijital Pazarlama Hakkında Bilmeniz Gereken 16 Gerçek ve İstatistik

Solana

Solana (SOL) Kendi Boğasını Yaşıyor