in , ,

Dogecoin Fiyatı, Elon Musk’ın Açıklamasından Sonra Yükselmeye Başladı

Dogecoin, salı sabahı Elon Musk’ın Tesla’nın bazı ürünler için Dogecoin’i kabul edeceğini duyurmasıyla hız kazandı. Musk, Time Magazine’in Yılın Kişisi seçildi ve DOGE’nin işlemler için Bitcoin’den daha uygun olduğunu söyledi.

Tesla, Dogecoin’i Kabul Etmeye Başlayacak

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden elektrikli otomobil şirketinin bazı ürünler için Dogecoin (DOGE) kabul edeceğini duyurdu. Salı sabahı bir tweet’te Musk şunları yazdı:

Tesla, bazı ürünleri Doge ile satın alınabilir hale getirecek ve nasıl ilerlediğini göreceğiz.

Bu duyuru, Musk’ın Time Magazine’in Yılın Kişisi seçilmesinden sadece bir gün sonra geldi ve Dogecoin’in işlemler için Bitcoin’den daha uygun olduğunu söyledi. Tesla patronu, BTC’nin bir değer deposu olarak daha uygun olduğunu kaydetti.

Dogecoin fiyatı, Bitcoin.com Markets’ten alınan verilere göre Musk’ın tweet’inden sonra 0.1699$’dan, bir saatten biraz fazla bir sürede, %28,5 artışla 0.2183$’a çıktı.

Dogecoin’in Salı günkü fiyat tablosu. Kaynak: Bitcoin.com Markets

Ayrıca, Tesla hala Bitcoin kabul etmeye başlamadı. Elektrikli otomobil şirketi mart ayında BTC kabul etmeye başlamıştı. Ancak, çevresel kaygılar nedeniyle mayıs ayında kriptopara birimini kabul etmeyi bıraktı. Musk daha sonra Tesla’nın BTC’yi kabul etmeye devam edeceğini söylemişti:

Madenciler tarafından makul (~%50) temiz enerji kullanımının olumlu bir gelecek inşa etmek için onaylanmasıyla, Tesla Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edecek.

Bununla birlikte Tesla, üçüncü çeyreğin sonunda bilançosunda yaklaşık 1,26 milyar dolar değerinde BTC bulunduruyordu. Şirketin herhangi bir DOGE’si olmamasına rağmen Musk daha önce kişisel olarak Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum sahibi olduğunu söylemişti.

Dogecoin

Musk daha önce Tesla’nın Dogecoin’i kabul edeceğini ima etmişti. Mayıs ayında Twitter’da takipçilerine Tesla’nın DOGE’yi kabul edip etmeyeceğini soran bir anket düzenlemişti. %78,2 evet oyu çıkmıştı. O zamandan beri, şaka amaçlı çıkarılan kriptopara birimini insanların kriptosu olarak gördüğünü belirtiyordu. Ağustos ayında, NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Shark Tank yıldızı Mark Cuban ile “Doge topluluğunun, Doge’yi bir alım-satım aracı olarak kullanma konusunda en güçlüsü olduğu” konusunda anlaşmışlardı.

Kaynak: Bitcoin.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

Bitcoin’in Evrimi ve Pazar Gelişimine Yardımcı Olan Etkenler

KuCoin

Kollect (KOL) KuCoin’de Listeleniyor: Kollect (KOL) Nedir?