in , ,

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 18 Aralık 2021

18 Aralık 2021 tarihine ait Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Dogecoin (DOGE)

Elon Musk tarafından yapılan, “Tesla ürünlerinin satışlarında DOGE kullanılmasına yönelik çalışmalara başladık”, açıklaması sonrası sert bir yükseliş hareketi gerçekleştirmesine rağmen, 0.2260 seviyelerindeki dirençten reddedildi. Bu hızlı yükselişin, geri dönüşü de aynı şekilde gerçekleşerek gerçekleştirdiği kazançların büyük bir kısmını geri verdi.

Dogecoin (DOGE)
Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 18 Aralık 2021

0.1580 desteği üzerinde hareketlerine devam ederken, aynı zamanda da düşen trend direncini de test ediyor. Trend direncinin kırılması halinde tekrardan 0.2260 direnci test edilebilir. 0.2260 üzerinde gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde, sırası ile 0.2680 ve 0.3590 seviyeleri olası dirençler olarak takip edilebilir. 0.1580 desteğinin kırılması halinde ise 0.1100 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendini devam ettirebilir.

Shiba Inu (SHIB)

Birçok iş birlikleri ve yenilikler açıklanmasına rağmen, bu haberlerin fiyat hareketlerine etkisi sınırlı kalan Shiba Inu, 0.00003140-0.00002780 destek bölgesi üzerinde yatay hareketlerini sürdürüyor. Negatif piyasa koşullarından çok fazla etkilenmiş görünmese de, yukarı yönlü yeni bir hareket için bu negatif koşulların etkisinde kaldı.

Shiba Inu (SHIB)
Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 18 Aralık 2021

Bitcoin ve genel piyasa görünümünde pozitife geçilmesi halinde, SHIB bu süreci akümülasyon süreci olarak geçirerek, genel piyasa şartlarına uyum sağlayabilir. Bu şartlar gerçekleştiği taktirde, sırası ile 0.00004260 direnci ve 0.00006390-0.00005720 bölgesindeki majör direnç test edilebilir. 0.00002780 desteğinin kırılması halinde ise 0.00000877 seviyelerinde destek bulabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

Madencilik için Bitcoin Arzının Sadece %10’u Kaldı

Parachain’ler Artık Polkadot’ta Yayında: İlk Bloklar Üretiliyor