in , , , ,

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 15 Kasım 2021

Shiba Inu (SHIB)

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Dogecoin (DOGE)

Mayıs ayında yaşanan sert ve ani düşüş sonrası yatay görünümünden çıkamayan DOGE Coin, oluşan üçgen yapısının içerisinde hareket etmeye devam ediyor. 0.23-0.25 majör destek bölgesinin üzerinde hareketine devam etmesi, bu akümülasyon sürecinin yukarı yönlü tamamlanma ihtimalini de arttırıyor diye düşünüyorum.

Dogecoin (DOGE)
Dogecoin (DOGE) grafiği

Ancak 0.3200 direncinin çok güçlü bir direnç seviyesi olduğunu da unutmamak gerekiyor. 0.3200 kırılımı halinde 0.3735-0.3910 bölgesine kadar bir yükseliş gerçekleşmesi halinde yeni bir yükselen trend oluşturabilir. Bu bölgenin test edilmesi ile yukarı yönlü hareketlerin devamının izlenmesi daha rahat olacaktır. 0.23-0.25 bölgesindeki desteğin kırılımı halinde ise 0.1995 önemli bir destek olarak karşımıza çıkıyor. Bu desteğe tutunması halinde üçgen yapısı içerisine bir geri dönüş gerçekleşebilir. Ancak 0.1995 desteğinin de kırılması yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

Shiba Inu (SHIB)

Yükselen trend desteği üzerinde yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam eden Shiba Inu, düşük hacimli hareketler ile göze çarpıyor. Gerçekleştirdiği ralli sonrası bu volatilite ile hareket etmesi şaşırtıcı bir durum olarak karşımıza çıkıyor. 0.00004170-0.00004770 bölgesindeki majör desteğin üzerinde kaldığı sürece herhangi bir risk ortamı oluşturmasa da, yükselen trend desteğine bu kadar yakın hareket etmesi de aşağı yönlü bir hareketin gelebileceğine dair endişe uyandırabilir.

Shiba Inu (SHIB)
Shiba Inu (SHIB) grafiği

0.00006110 direncinin kırılımının gerçekleşmesi halinde yatırımcılarına rahat bir nefes aldırabilir. Bu direncin kırılımı ile 0.00008710 seviyelerindeki dirence kadar alışılagelmiş olan sert yükselişlerinden birini gerçekleştirebilir. Yükselen trend desteğinin kırılımı halinde ise majör destek bölgesinin altında gerçekleşecek bir fiyatlanma düşüş trendinin devamını getirebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Binance

BENQI (QI), Binance’te Listelendi: BENQI Nedir?

Animoca Brands ve Cube Entertainment, K-pop Müzik Metaverse ve NFT’ler için Ortak Girişim