Dogecoin (DOGE) Mars’ın Para Birimi Olabilir mi?

Elon Musk, Mars ekonomisinin kriptoparalara dayalı olabileceğini duyurdu. Peki Musk’ın favorisi Dogecoin Mars’ın para birimi olabilir mi?

Elon Musk, Mars ekonomisinin kriptoparalara dayalı olabileceğini duyurdu. Peki Musk’ın favorisi Dogecoin Mars’ın para birimi olabilir mi?

SpaceX, Tesla ve PayPal gibi teknoloji devlerinin kurucusu, ilk insanları 2024 yılının başlarında Mars’a göndermeyi umuyor. Nihai hedefi, bir an önce orada kendi kendine yeten bir şehir inşa etmek. Proje, Musk’ın yüksek sosyal medya faaliyeti tarafından düzenli olarak körüklenen halktan yoğun ilgi görüyor.

Dogecoin

Aralık ayı sonlarında, milyarder, girişimci ve yapay zeka araştırmacısı Lex Fridman’ın bir Tweet’ine yanıt olarak, “Mars ekonomisinin kripto üzerinde çalışacağını” duyurduğunda internet bir kargaşa içindeydi. İlginç bir şekilde, başlıkta adı geçen kriptopara birimi: Marscoin zaten oluşturuldu. Proje, tam olarak kırmızı gezegenin genişlemesi düşünülerek 2014 yılında başlatıldı. Nova Borsası’nda piyasaya sürülen kriptopara birimi, fiyatı düşmeden ve kriptopara kısa süre sonra Nova’dan geri çekilmeden önce 2017 yılının sonlarında kriptopara birimi boğa piyasası sırasında popülerliğinde kısa bir artış gördü.

Dogecoin

 

Şu anda dünyanın en zengin adamı olan Musk, son zamanlarda kriptopara birimleri konusunda giderek daha fazla konuşuyor. Geçtiğimiz aylarda, Bitcoin hakkındaki çevreci sorunlara dikkat çekmesiyle, birçok kişi milyarderin Mars’ın gelecekteki para birimi olarak Dogecoin seçebileceğini düşünüyor.

Kriptopara Birimlerini Mars’ta Kullanmak Neden İyi Bir Fikir?

Musk’ın şu an için niyetleri muhtemelen sadece bir spekülasyon konusu olmaya devam ediyor, ancak SpaceX’in Mars’taki uluslararası hukuka saygı duyma konusundaki son kararı bu niyetlerini açıklamada son derece yardımcı olabilir. Geçen Ekim ayında şirket, Mars’ta inşa edecekleri şehrin herhangi bir Dünya devletinin yasalarına tabi olmayacağını açıklayarak tartışmalara yol açtı.

Dogecoin

 

Bunun yerine şirket, Mars’ta yerleşim sırasında tanımlanacak bir dizi “kendi kendini yöneten ilke”yi takip edecek. Bu bağlamda, Dünya hükümetlerinden ve bankalarından bağımsız ve merkeziyetsiz bir para birimi doğal bir çözüm gibi görünüyor.

Kriptopara Birimlerinin Geleceği

Milyarder, 2024’ün iyimser bir tarih olduğunu ve 2027’ye kadar ilk insanlı Mars görevi için beklememizin çok daha muhtemel olduğunu kabul ediyor. Ancak her şey, önümüzdeki yılların, insanlığın tanık olduğu gezegenler arası misyonlar tarihindeki en büyük atılımı getireceği gerçeğine işaret ediyor. Peki bu kriptopara birimleri için ne anlama geliyor? Henüz hiçbir şey kesin değil, ancak şimdilik gelecek son derece parlak görünüyor.

Kaynak: Nextrope

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Ethereum

Grayscale Artık 10 Milyar Dolar Değerinde Ethereum Varlığına Sahip

ZKSwap BSC

ZKSwap BSC’ye Layer 2 Protokolü Getiriyor