in , ,

Dogecoin (DOGE) Günü Nedir?

Uzun zamandır kripto para borsalarında Dogecoin fırtınası esiyor. Dogecoin yatırımcıları, coinin gösterdiği artıştan ve ilginin giderek artmasından memnunken, diğer altcoin yatırımcıları borsalardaki hacimin Dogecoin tarafından çekilip geri kalan altcoinlerin hacim kaybetmesinden dolayı Dogecoin’e öfkeliler.

Dogecoin, şaka maksatlı ortaya atılmış bir coin. Basit bir teknolojik altyapıya sahip, ünlü iş adamı Elon Musk tarafından sürekli gündeme getirilmesiyle ve Reddit ve benzeri sosyal mecralarda gündem olmasıyla öne çıkan bu şaka coini, bu haftada oldukça konuşulacak gibi. Coingecko ve Coinmarketcap uygulamalarında en çok aranılan coin oldu, Twitter gündeminde de neredeyse her gün kendisine yer edinmeyi başarıyor. Bugün 20 Nisan, çeşitli sosyal medya kullanıcıları, Dogecoin’i kutlama günü olarak seçtiler ve maksatları Dogecoin’i 1 dolar gibi spekülatif bir fiyata kadar yükseltmek, tabii ki iş o kadar kolay değil. Zira toplam dolaşım itibariyle Dogecoin oldukça yüksek dolaşıma sahip ve coinlerin ciddi bir kısmı birkaç balina cüzdanında. Bu sebeple Dogecoin bilinçli kripto para yatırımcıları tarafından uzun vadeli bir yatırım görülmüyor.

Dogecoin

Genelde oluşan fomo sebebiyle al-sat maksatlı veya kriptoya yeni giren kullanıcı ilgisini üstüne çeken coin, önümüzdeki günlerde de çok konuşulacak gibi. Pek çok kullanıcı, Elon Musk tweet bildirimlerini aktif etmiş durumda ve o Dogecoin hakkında tweet attığında coini alıp, belli bir kar yüzdesinde satmayı tercih ediyor, bazı kullanıcılar da sosyal medyada hedeflenen 1 doları yakalayana kadar Dogecoin’i tutacağını belirtiyor. Dogecoin, bu yönüyle hem kitlelerin kripto paraya ilgisini arttırıyor ama bir yandan da etkisiz teknolojisi ve sosyal marketing’e dayanan stratejisi ile tepkileri üstüne çekiyor. Ancak şunu unutmayın, şu haliyle Dogecoin oldukça riskli bir yatırım ve uzun vadede spekülatif hareketler yapacağa benzer. Bu arada Dogecoin furyası yüzünden diğer şaka amaçlı coinlere de yüksek talep oluştu ve bu da coin sahtecilerine fırsat verdi. Neredeyse her köpek ve kedi cinsi adıyla birer shitcoin üretilmiş durumda. Bu tokenleri de alıp satarken oldukça dikkatli olun zira furya bitince bu coinlerin likiditeleri tükenecek ve oldukça hızlı değer kaybedeceklerdir. Dünya Dogecoin gününüz kutlu olsun!

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Caner Ok tarafından yazıldı.

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olduktan sonra uzun süre turizm alanında yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri yürüttü. Sosyal medya ve dijital yayıncılık deneyiminin ardından blockchain teknolojisi alanına yöneldi. Son dört yıldır blockchain alanında editörlük, komunite yöneticiliği, sosyal medya yönetimi, marketing ve inovatif gelişimler alanlarında çalıştı. Koinsaati'nde Takım Lideri görevlerini sürdürüyor.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Kriptopara Sektöründeki Baskı Yatırımcıları Zor Durumda Bırakabilir

minerva wallet

Minerva Wallet (MIVA) Nedir Ve Nasıl Alınır?