in , ,

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Yeni Bir Boğa Koşusu Gelebilir

Dogecoin (DOGE) fiyatı, piyasa çapında satışların birçok altcoin’i önemli seviyelerin altına itse bile esneklik gösteriyor. Piyasanın düşüş eğilimine rağmen, Dogecoin %75’lik bir artış olasılığını düşündüren bir boğa bayrağı modelinin içinde duruyor.

30 Ocak tarihinden bugüne Dogecoin fiyat hareketi, “boğa bayrağı” formasyonu olarak bilinen bir devam modeliyle sonuçlandı. 30 Ocak ve 7 Şubat tarihleri arasındaki %300’lük artış “boğa bayrağı” ile sonuçlandı. Teknik oluşum boğa bayrağı” formasyonunun uzunluğunun ölçülmesiyle ve 0.058 dolarlık çıkış noktasına eklenmesiyle belirlenen %75’lik bir boğa rallisi öngörüyor. Bu formasyonun gerçekleşmesi durumunda fiyat hedefi Dogecoin’i 0.10 dolara işaret ediyor. Başarılı bir kırılma için Dogecoin fiyatının, %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelen 0.055 dolarlık anlık direnç seviyesini geçmesi gerekiyor, ancak dört saatlik bir mum çubuğu 0.058 doların üzerinde kapanış yükseliş hareketine güç verebilir.

DOGE/USDT 4-hour chart

Dogecoin fiyatı, birden fazla teknik göstergenin artan satış baskısıyla karşı karşıya. Örneğin; SuperTrend göstergesinin satış sinyali, Doge’nin son beş gün içinde üç kez yükselişini reddetti. Dört saatlik hareketli ortalama (50MA ve 100MA) Dogecoin fiyatının üzerine çıktı. Bu gelişmeler, gelecekteki herhangi bir kısa vadeli satın alma baskısını tehdit edebilir.

DOGE/USDT 4-hour chart

Bu nedenle Doge fiyatı, 0.044 – 0.047 veya %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesindeki desteklerin altına düşerse, %20’lik bir satışı tetikleyebilir. Bu düşüş Doge’yi, 0.037 dolar seviyesine konumlandırıyor ve bu da %23.6 Fibonacci geri çekilme seviyesine denk geliyor. Piyasa koşullarına bağlı olarak Dogecoin fiyatı, boğa bayrağı modeline 0.037 dolardan başka bir desteğe de konumlanabilir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin Ethereum, Ripple

BTC, ETH Ve XRP Fiyat Analizi: Düşüşler Devam Edecek mi?

Ripple (XRP) İçin Kötü Haber: MoneyGram, Ripple İle İlişkilerini Askıya Aldı