in

Dogecoin (DOGE), ATH Seviyesinden %91 Değer Kaybetti

Dogecoin

2021 yılında adeta patlama yapan Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz yıl ulaştığı en yüksek seviyesinden (ATH) bu yana yaklaşık %91 değer kaybetti. “Memecoin”lerin başını çeken DOGE, haliyle yatırımcılarını endişelendiriyor.

Son bir aydır yatay bir grafik çizen Dogecoin (DOGE) fiyatı cuma günü bu yatay hareketi aşağı yönlü kırdı ve 3 günde yaklaşık %28,5 değer kaybetti. Bu düşüşlere rağmen söz konusu token market değeri açısından sıralamada hala ilk 10’da, Solana’nın hemen arkasında yer alıyor.

Bu düşüşlere ek olarak, DOGE madencilik geliri geçtiğimiz yıldan bu yana %76’dan fazla geriledi. 15 farklı madenciliği yapılabilen kripto paralar arasında DOGE, listede 11. sırada yer alıyor. DOGE madencileri, 23 Nisan 2022’de 4.196.514 blok yüksekliğinde saniyede 1.34 petahash’a (PH/s) ulaştığında tüm zamanların en yüksek hash oranına ulaşmıştı.

Memecoin Nedir?

Memecoin’ler, internetteki ve sosyal medyadaki “meme”lerden veya şakalardan ilham alan kriptopara birimleridir. Yaratılan ilk memecoin, Dogecoin’dir (DOGE). 2013 yılında bir parodi olarak piyasaya sürülen DOGE, Japon bir Shiba Inu köpeğinin popüler Doge meme’inden ilham alarak ortaya çıkmıştır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bear, bitcoin

Peter Schiff, Durgunluk Derinleşirken Bitcoin Çöküşü Öngörüyor

Binance, CZ

Binance CEO’su CZ: SEC, BNB Hakkında Sorular Sordu