in , ,

Dogecoin Coinbase Listelemesi ve Elon Musk’ın Tweetiyle %30’un Üzerinde Yükseliş Kaydetti

Şaka amaçlı olarak ortaya çıkan Dogecoin bugün yeniden yükseliş kaydetti. Sabahtan bu yana %30’un üzerinde yükselişle yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Bu yükselişin arkasında Elon Musk’ı attığı tweetle birlikte elbette Coinbase Pro listelemesi yer alıyor. Elon Musk attığı tweette Türkçe çevirisiyle “tutkumu halktan saklamalıyım yoksa sosyal olarak dışlanırım” yazan bir şaka fotoğrafı paylaştı.

Bildiğiniz üzere Elon Musk’ın her Dogecoin tweeti insanları Dogecoin’in yükseleceğini inandırıyor ve talep artışı oluyor. Sonuç olarak her tweette bir yükseliş görüyoruz. Bu sefer tek sebep Elon Musk’ın tweet atması değildi yalnız. Coinbase Pro listelemesi büyük etki yarattı.

Coinbase Salı günü yaptığı açıklamada Coinbase Pro’da Dogecoin’in listelendiğini duyurdu. Bu listeleme haberinin ardından kripto paranın fiyatın önemli yükseliş görüldü. DOGE’un fiyatı mart ayındaki çöküşün ardından geçtiğimiz ay boyunca %59 düşüş yaşamıştı. Salı günü listelenme haberini takip eden saatlerde DOGE fiyatı $0.31 USD’den $0.43 USD’ye yükselerek bir gecede %40’lık büyüme gerçekleştirdi.

Coinbase’de yatırımcılar DOGE/USD, DOGE/BTC, DOGE/EUR, DOGE/GBP ve DOGE/USDT çiftlerinden el değiştirebilecekler.

Dogecoin

Dogecoin 19 Mayıs’ta piyasada gerçekleşen büyük düşüş sonrası büyük yara alan kriptoparalardan birisiydi. Büyük düşüş öncesi Dogecoin fanları $1 USD’ye yürüdüklerini düşünüyorlardı ve $1 USD olması twitterda kamoanya başlatmışlardı. Bu yaşananlar sadece birkaç hafta önce olmasına rağmen şu anda DOGE $0.41 USD’den işlem görüyor. Kriptopara piyasası hareketli bir piyasa ve birkaç hafta bile büyük değişiklikler için uzun süre anlamına gelebiliyor. Volatilitenin hala yüksek seyrettiği bu piyasalarda risk analizi yapmadan ve psikolojinizi ayarlamadan yatırım yapmak tehlikeler barındırır. Birkaç hafta önce DOGE için $1 USD kampanyası yapılıyorken bugün %30’un üzerindeki yükselişle $0.41 USD seviyelerinde gezinmesi yüzleri güldürüyor. Bu durum piyasanın karakteri için önemli bir belirteçtir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin, kripto para

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Boğa Rallisi Kapıda mı?

Bitcoin, Ethereum

3 Haziran 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi