in ,

Dogechain Test Ağını (Testnet) Başlattı! Kullanım Alanları Neler?

Dogechain, test ağını başlattı. Dogechain böylelikle Dogecoin’in (DOGE) faydalarını ve kullanım alanlarını önemli ölçüde artırdı.

Doge topluluğuna dApps ve DeFi hizmetlerini sunmak, getirerek Dogecoin’e (DOGE) güç veren Dogechain, test ağını başlattı.

Testnet (Test Network – Test Ağı), adından da anlaşıldığı gibi blokzinciri geliştiricilerinin, ağın sonu halini piyasaya sürmeden önce ağdaki tüm işlevlerin çalıştığını test etmek, ağın performansını ve ağda yaşanabilecek olası hatalarda neler yaşandığını gözlemlediği deneysel bir ağdır.

Bu deneysel ağ, geliştiricilerin risk almasına, deneme yapmasına ve Mainnet’te kullanılacak en iyi ve stabil modeli bulunmasına olanak tanır.

Dogecoin

Dogechain, Dogecoin’i desteklemek için oluşturulmuş, Polygon Edge tarafından desteklenen, EVM uyumlu yeni bir akıllı sözleşme zinciridir. Mevcut durumunda Dogecoin, dApp’ler veya NFT’ler gibi modern blok zincir teknolojilerini desteklememektedir. Dogecoin geliştiricileri, işlevselliği, teşvikleri ve kullanıcıları artırarak Dogecoin’in kullanım alanlarını hızla genişletmeyi amaçlıyor.

Kullanım Alanları

Dogecoin’in kullanım alanlarını artırmak için, $DOGE sahipleri Dogechain akıllı sözleşmeleri aracılığıyla $wDOGE token’ları alabilir. $wDOGE token’ları, Dogechain blok zincirinde kullanılır ve kullanıcıların $DOGE token’ları tarafından desteklenen DeFi ürünleri, NFT’ler, sosyal medya platformları ve blok zincir oyunlarından oluşan bir ekosisteme erişmelerine olanak tanır.

Diğer kullanım alanları:

  • İşlem ücretleri (gas) için $DOGE ile ödeme yaparak NFT’leri pazar yerlerinde mint ve takas etmek.
  • GameFi fırsatlarından yararlanmak ve blok zinciri oyun topluluklarına katılmak.
  • Merkeziyetsiz borsalarda token ticareti yapmak.
  • Stake etme, ödünç verme, ödünç alma ve likidite madenciliği gibi DeFi yardımcı programlarına erişim elde etmek.
  • Metaverse’e katılmak için Dogechain destekli NFT’leri kullanmak.
  • DAO’lara katılmak ve tüm toplulukları finanse etmek.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

FED Sonrası Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’da Kritik Seviyeler!

Bill Gates Kripto Paraları ve NFT’leri Topa Tuttu