içinde ,

Doge Coin (DOGE), ShibaInu (SHIB) ve Ripple (XRP) Teknik Analizleri| 13 Ocak 2022

Temel Analiz

13 Ocak 2022 tarihli Doge Coin (DOGE), ShibaInu (SHIB) ve Ripple (XRP) teknik analizlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Dogecoin (DOGE)

Uzunca bir süredir düşüş trendi içerisinde olan DOGE Coin, son günlerde piyasa genelinde oluşan pozitif havanın da etkisi ile bu trend direncini kırmış görünüyor. 4 saatlik grafiklerde EMA50 kırılımını da gerçekleştirerek yukarı yönlü hareketlerini devam ettiriyor. Yukarı yönlü bu hareketlerin devam etmesi halinde ilk karşılaşacağı direnç seviyesi 0.1995 olarak görünüyor.

0.1995 direncinin kırılması halinde ise 0.2300-0.2500 dolar bölgesinde bulunan majör direnci test edebilir. Bu majör direncin kırılımı ile yükseliş trendini devam ettirebilir. Olası bir geri çekilme hareketi halinde ise 0.1580 seviyelerinde düşen trend kırılımının retest’ini gerçekleştirmeye gidebilir. Trend içerisine geri dönüş yaşanmadığı sürece pozitif görüntüsünü bozmayacaktır. Ancak trend içerisine gerçekleşecek bir geri dönüş halinde ise 0.1365 dolar seviyelerinde oluşturduğu yeni ara desteği test edebilir.

Shiba Inu (SHIB)

Bir süredir coin burn haberlerinin çıkmasına rağmen beklenen atağı gerçekleştiremeyen SHIB, 0.00003140-0.00002780 bölgesinde bulunan majör destek üzerinde bir süredir yatay hareketler sergiliyordu. Piyasa genelinde yaşanan pozitif havanın etkisi ile bu bölge içerisinden çıkma çalışmalarını hızlandıran ShibaInu (SHIB), minör trend kırılımını da gerçekleştirdi.

Trend kırılımı ile yukarı yönlü hareketlerini devam ettirmesi halinde 0.00004260 sviyelerindeki ara direnci test edebilir. Majör destek bölgesinin altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise, 0.00002550 dolar seviyelerinde oluşabilecek olası bir ikili dip yapısı beklenebilir. Bu seviyenin de aşağı yönlü kırılımının gerçekleşmesi ise 0.00002160 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşleri devam ettirebilir.

Ripple (XRP)

Devam eden dava sürecinden dolayı hacimsiz hareketlerini sürdüren Ripple (XRP), ABD’deki Omicron vakalarının artış göstermesinden dolayı Ocak ayında gerçekleşecek olan duruşmanın Şubat ayına ertelendiği duyuruldu.

0.6560 dolar desteğini test ettikten sonra hızlı bir şekilde toparlanma sürecine girse de, Bitcoin (BTC) tarafında yaşanan düşüşlerin etkili ile düşüş trendinden çıkamadı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.7880 seviyelerinden fiyatlanırken, düşen trend direncinin kırılması halinde 0.8585-0.940 bölgesindeki majör direnci test edebilir. Bu majör direncin kırılması halinde ise 1.2050 seviyelerine kadar sert yükselişler kaydedebilir. 0.7840 seviyesi altında gerçekleşecek kapanışlar halinde ise 0.6560 desteğini tekrardan ziyaret edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

TrustFi

TrustFi Mogwar ve FOTA Flash IDO’ları

Koinsaati, Veri

Popüler Emtia’lara Genel Bakış