in

Do Kwon 2.7 Milyar Dolar Çaldığı İddialarını Reddediyor

Dün akşam saatlerinde, Terra CEO’su Do Kwon’un UST-LUNA çöküşünden önce 2.7 milyar dolarlık varlığı nakde çevirip kaçtığı iddiaları Twitter gündemine düştü.

Terra her hafta yeni bir haberle gündem konusu olmaya devam ediyor. Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) ekosistemlerinin CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon, yaklaşık üç yıl boyunca her ay 80 milyon dolar nakde çevirdiği iddialarını yalanladı.

İddiaların kaynağı Twitter’da FatManTerra rumuzlu bir Twitter fenomeni.

FatManTerra, Do Kwon’un, Abracadabra ekosistemindeki bir borçlanma protokolü olan Degenbox’ı kullandığını ve kullanıcıların UST satın almak için teminat yatırmasına, ardından Anchor’a koymasına ve sonrasında daha fazla UST ödünç almak için UST (aUST) kullandığını ve bir kez daha Anchor’a koyduğunu, bu dögüyü yinelediğini iddia ediyor.

Do Kwon’un da bu iddialara Twitter üzerinden yanıt verdi.

“Bu oldukça açık ancak herhangi bir şeyden 2,7 milyar dolar kazandığım iddiası kesinlikle yanlış.”

Hikâyenin kendi tarafını paylaşan Kwon, son zamanlarda ayda 80 milyon dolar nakde çevirdiği söylentisinin, airdrop sırasında satın alınan LUNA varlıklarının çoğunu elinde tuttuğu iddialarıyla çeliştiğini belirtti.

Do Kwon, son iki yıldaki gelirinin yalnızca TerraForm Labs’tan (TFL) aldığı maaş olduğunu yineledi. Kötü şöhretli CEO, yanlış bilgilerin yayılmasını istemiyor.

“Mağdur rolü oynamak istemediğim için fazla bir şey söylemedim ama çöküş sırasında sahip olduklarımın çoğunu kaybettim. Bunu defalarca söyledim ama parayı pek umursamıyorum.”

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Türkiye’nin İlk Blockchain-Metaverse Expo Fuarı İstanbul’da Yapılacak

Kripto Piyasasında Büyük Çöküş! I Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Analizleri