in ,

Dione Protocol (DIONE) Nedir? Nasıl Alınır?

kripto

Dione Protocol, yatırımcıların merkeziyetsiz tokenler satın almasını kolaylaştırmayı hedefleyen bir ekosistem oluşturmayı amaçlamaktadır.

Dione, gerçek dünya sorunlarıyla DeFi sektörü arasındaki boşluğu kapatmayı hedeflemektedir. Bu hedefini ise yenilebilir enerji ile çalışan bir sistem oluşturarak başarır. Dione Protocol, güçlü ve merkeziyetsiz bir gelecek hedefi için güçlü bir topluluk oluşturarak insanları ilk sıraya koyar. 

kripto blockchain

Dione Protocol’ü rakiplerinden ayıran diğer özellikleri ise şu şekilde:

Daha yüksek verim, gelişmiş ölçeklenebilirlik, gelişmiş veri gizliliği, gelişmiş işlem güvenliği, düşük işlem ücreti ve daha düşük karbon ayak izi olarak sıralanabilir.

Dione Protokol Ekibi

Dione Protocol, Web sitesi üzerinden sağladığı bilgilerde CEO’sunu anonim tutsa da ekipte yer alan bazı kişileri paylaşmış. Dione Protokol ekibinde, Maxim Prishchepo, Brandon Kokoski, Ryan Arriaga, Jacob Smith ve Azeem Saifi gibi alanında uzman isimler yer almaktadır.

Dione Protocol Nasıl Çalışır? 

Modüler bir mimariye sahip olan ve dayanıklılık ile ölçeklenebilirliğe keskin bir şekilde odaklanan Dione Protocol, Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu bir Layer-1 olarak çalışır. 

Ağın güvenliğinden ve merkeziyetsiz yapısından taviz vermeyen Dione ağı, saniyede 5.000’den fazla işleme izin vererek yüksek bir iş hacmi elde eder. Dione Protocol kullanıcılarına, gelişmiş ölçeklenebilirlik, daha iyi veri gizliliği ve gelişmiş işlem güvenliği gibi özellikler sunar. Proof of Stake mutabakatını kullanan Dione’nin, birçok ana akım blockchain ağına oranla daha düşük karbon ayak izi bulunmaktadır. 

Kullanıcılarına staking özeliği de sunan Dione, dünya çapında enerji sektörünün neden olduğu karbon ayak izini azaltmayı amaçlamaktadır. 

DIONE İstatistikleri

Maksimum arzı 10 milyar olan DIONE’nin dolaşımdaki arzı da CoinMarketCap verilerine göre 10 milyar olarak görülmektedir. DIONE, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0,002631 dolar seviyesini 2 Nisan 2023’te görürken gördüğü en düşük fiyat olan 0,00007608 dolar seviyesini ise 1 Eylül 2022’de görmüştür. 

DIONE Nasıl Alınır? 

Dione Protocol satın almak isteyen yatırımcılar, yalnızca Uniswap ve MEXC üzerinden listelenen bu varlığı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Testnet

Linea (zkEVM) Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

Lansman (Fair Launch) ve Ön Satış Arasındaki Fark Nedir?