içinde ,

Dikkat Çeken 3 NFT Projesi: $NAKA, $NFTB ve $SOUL Nedir?

NFT (non-fungible token), Türkçe adıyla “Eşsiz Token”, benzersiz bir varlığı temsil eden, blockchain üzerinde üretilmiş kriptografik bir token türüdür. NFT’ler sayesinde gerçek dünya varlıkları ya da dijital varlıklar tokenlaştırılabilir.

Bu varlıklar ikame edilemez, non-fungible, olduğundan orjinaldir ve belki ileride mülkiyet ispatı için dahi kullanılabilir. Normal kripto paralar ikame edilebilir, yani birbirinin yerine geçebilir varlıklardır. Günlük hayatta kullandığımız itibari para birimleri de öyledir. Her bir birim kendisine denk diğer herhangi bir birimle değiştirilebilirdir. İşte NFT’leri kriptoparalardan ve itibari para birimlerinden ayıran nokta burasıdır. NFT’ler orijinal, benzersiz ve ikame edilemezdir.

Nakamoto Games (NAKA) Nedir?

Nakamoto Games, birden fazla eğlenceli ve bağımlılık yapan blockchain oyunu sunan, oynayarak para kazanılan bir oyun platformudur. Platform, blockchain oyunlarının büyümeye devam edeceğini umduğumuz için hem oyunculara hem de oyuncu olmayanlara büyük kazanç fırsatları getirmeyi amaçlamaktadır.

Hem oyuncuları hem de oyun geliştiricilerini platforma çekmeyi amaçlıyorlar. Geliştiriciler ayrıca platformda kendi oyun kreasyonlarını başlatmak ve bunlardan para kazanmak için bazı araçlara sahip olacaklar. Sadece tek bir oyun için değil, oynayarak kazanılan oyunlar için bütün bir ekosistem inşa edilen bir oyun özelliği taşımaktadır. Nakamoto Games (NAKA), KuCoin’de listelidir ve ticarete, alım-satım işlemine açıktır.

NFTb (NFTB) Nedir?

NFTb, hız ve satın alınabilirlik göz önünde bulundurularak Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilmiş, eşsiz tokenler (NFT’ler) için ileriye dönük bir pazar yeridir.

NFTb, dünyanın dört bir yanından kullanıcıların yalnızca platforma katılmasına değil, aynı zamanda başka bir yerde maliyetinin çok altında dijital sanat yaratmasına, satmasına veya ticaretini yapmasına olanak tanıyan, açık kaynaklı ve topluluğa ait bir pazar yeridir. NFTb (NFTB), KuCoin’de listelidir ve ticarete, alım-satım işlemine açıktır.

Phantasma (SOUL)

Phantasma; tek kaynaklı, tamamen birlikte çalışabilir, merkeziyetsiz, zengin özelliklere sahip bir blok zinciridir. Yenilikçi stake mekanizması, çift token sistemi, sürdürülebilir tokenomik modeli ve gelişmiş çevre dostu smartNFT’leri ile zincir, iletişim, eğlence, pazar yerleri ve dApp yaratıcıları ve kurumsal müşteriler için zincir üstü depolama çözümleri için dijital ürünler ve hizmetler için kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Phantasma Link aracılığıyla dApp’ler, cüzdanlar ve blok zinciri arasında kullanımı kolay bir bağlayıcıya sahiptir. Ethereum, BSC ve NEO blok zincirleri ile zincirler arası birlikte çalışabilirlik sağlar ve sonsuz yan zincirler nedeniyle yüksek verim sağlayabilir. Phantasma (SOUL), KuCoin’de listelidir ve ticarete, alım-satım işlemine açıktır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Flamengo Token ($MENGO) Socios’ta Listeleniyor

Arsenal Token ($AFC) Socios’ta Listeleniyor