içinde

DFI.Money (YFII) Neden Düşüyor?

DFI.Money (YFII), DFI.Money platformunun Ethereum tabanlı yerel token’ıdır. YFII, Çin’deki kripto para topluluğu tarafından Yearn.finance’in hard fork’unun ardından ortaya çıkmış ve DFI.Money platformuna yatırılan token’lar için bir nevi getiri optimizasyonu (yield optimizer) görevi görmektedir.

Coinmarketcap verilerine göre bu sabah 7:24 – 7:49 saatleri arasında YFII fiyatı 1.213$’dan 396$’a kadar gerilemiştir (yaklaşık %67’lik bir düşüş). Bu haber hazırlandığı sırada YFII fiyatı toparlanmaya başlamış görünüyor ve 821$’dan el değiştiriyor. Yatırımcılar bu olağanüstü düşüşün bir rug-pull olabileceğinden şüpheleniyor.

Bununla birlikte bazı DFI.Money (YFII) geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalarda, rug pull iddiaları yalanlandı ve sisteme bir saldırının da olmadığının altı çizildi.

Resmi DFI.Money Telegram sayfasında yapılan açıklamada, YFII çekirdek geliştiricisi Gao Master’ın (Gao Jin) açıklamalarına yer verildi. Çin sosyal medyası Weibo’ya konuşan Gao Master, YFII’nin saldırıya uğramadığını, arz miktarında artış olmadığını ve maaş ödemeleri için kullanılmadığını söyledi. YFII çekirdek ekibinin ek token basma hakkının olmadığı, ayrıca token’ları kendilerine vermenin bir yolunun olmadığını belirtti

Temmuz 2020’de piyasaya sunulan DFI.Money (YFII), Ethereum ağı üzerine inşa edilen Yearn Finance (YFI) likidite toplayan protokolün çalışma modelini “kopyalayan” bir modeldir.

YFII fiyatındaki bu ciddi düşüş Yearn Finance’in (YFI) fiyatını da olumsuz etkiledi ancak YFI fiyatının kısa süre içinde toparlandı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Airdrop Dağıtabilme Potansiyeli Olan Bazı Projeler

Uniswap, Tüm Zamanların İşlem Hacminde 1 Trilyon Doları Aştı