içinde

DevCon’un Türkiye’de Düzenlenmesi için Kampanya Başlatıldı!

kriptopara

Türkiye’de DevCon gibi itibarlı bir kripto varlık etkinliğinin yapılmasını tüm token projeleri, borsalar ve bu ekosistemde faaliyet gösteren kişi ve kurumlar için avantajlı gören kişiler, DevCon’un Türkiye’de düzenlenmesi için #DevConIstanbul kampanyasını başlattı.

DevCon, 2014 yılından itibaren Ethereum Vakfı tarafından düzenlenen ve tüm Ethereum geliştiricileri, düşünürleri ve yapımcılarını bir araya toplayan konferans dizisidir. Etkinlik şimdiye kadar Almanya, İngiltere, Çin, Meksika, Çek Cumhuriyeti ve Japonya’da yapılmıştır.

Ekinliğin Türkiye’de gerçekleştirilmesi ülke için oldukça olumlu sonuçlar doğurabilir. Türkiye’nin kripto endüstrisinde görünürlüğünün artacağı ve tüm kripto ekosisteminde faaliyet gösteren kişi ve kurumlar için avantajlar sunacağı öngörülüyor.

Mindstone Blockchain Labs’ın CEO’su Tansel Kaya, etkinlik hakkında düşüncelerini aktardığı tweet dizisini sosyal medyasından paylaştı. Kaya’ya göre DevCon gibi prestijli etkinlikler Türkiye’de gelişmekte olan yazılım endüstrisinin gelişmesi için iyi bir fırsattır ve kripto varlık ekosistemi uluslararası olduğu için etkinliğe katılan her bir bir üst düzey yönetici veya yatırımcı, işbirliği için açık bir kaynaktır.

DevConIstanbul kampanyasının duyurulmasından sonra tüm destekler hashtag üzerinden toplandı. Türkiye blok zinciri ekosisteminde öne çıkan sosyal medya kullanıcıları hesaplarının yanına #DevconIstanbul hashtag’ını ekleyerek kampanyayı kitlelere ulaştırmayı amaçlıyor.

DevCon Forum’dan Ethereum topluluğuna “DevCon 7’yi Nerede Düzenleyelim?” sorusu yöneltildi. Türkiye’de yapılmasını isteyen kripto severler DevCon Forum web sitesinde görüşlerini bildiriyor ve site aracılığıyla neden Türkiye’de böyle bir etkinliğin gerçekleştirilmesi gerektiğine dair düşünceler aktarılıyor. Seçenekler arasında Türkiye, Vietnam ve Portekiz yer alıyor. Son durumu aktarmak gerekirse Türkiye 2,900 görüntüleme ile önde götürüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Terra, Black Swan

Terra (LUNA) Hakkında Son Gelişmeler

Microstrategy

Peter Schiff: Bitcoin (BTC) Daha Fazla Düşecek!