in , ,

Devam Eden Testnet Projeleri Hangileri?

Testnet

Testnet, adından da anlaşıldığı gibi blok zinciri geliştiricilerinin, ağın son halini piyasaya sürmeden önce ağdaki tüm işlevlerin çalıştığını test etmek, ağın performansını ve ağda yaşanabilecek olası hatalarda neler yaşandığını gözlemlemek için kullandığı deneysel bir ağdır. 

 

Bu yazımızda devam eden testnet projelerini sizler için rehber haline getirdik. Proje başlıklarının altında yer alan linkler üzerinden bu testnet’ler ile etkileşime girebilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Nibiru Chain 

Nibiru Chain, Kosmos ekosistemine bağlı olarak geliştirilmiş açık kaynaklı bir Proof-of-Stake blok zinciridir. Kripto ticaretine uygun olan ve alım satımı yapılabilen bu proje, IBC uyumludur ve 40’tan fazla blok zincire bağlıdır. 21 Aralık 2022 tarihinde ikinci testnet sürümünü yayına alan projenin testnet’i hala devam etmektedir. 

Chiliz

Chiliz, spor ve eğlence endüstrileri için oluşturulan ilk Layer-1 blok zinciri olan Chiliz Chain 2.0 için halka açık testnet olan Scoville’in yayında olduğunu duyurmuştu. Projenin üçüncü aşaması gerçekleştirilen testnet’i Scoville, hala devam etmekte olup kullanıcıların ve geliştiricilerin ağı deneyimlemesine olanak tanımaktadır. Bu testnet üzerinden test NFT’leri mintleyebilir ve ağ ile etkileşim kurabilirsiniz. 

Manta Network 

Substrate ve ölçeklenebilir gizlilikten yararlanmak için zkSNARKs üzerine inşa edilen Manta Network, blok zincir projeleri için gizlilik sağlayan bir dizi ürün ve hizmet sunar. Projenin ödüllü test ağının üçüncü versiyonu başlatıldı. Kullanıcılar ve geliştiriciler testnet üzerinde işlem ve doğrulama yaparak ağ ile etkileşim kurabilirler. 

Testnet

Humans.ai 

Yapay zeka kullanımını artırmak için kendi etrafında paydaşlar ekosistemini bir araya getiren bağımsız yeni nesil blok zinciri olan Humans.ai, 13 Aralık tarihinde Gravity testnet’i başlattı. Humans.ai blok zinciri için önemli bir kilometre taşı olarak görülen bu testnet, projenin mainnet’i olan Anime Mundi Mainnet yayına girdikten sonra da var olmaya devam edecek ve geliştiriciler tarafından yapay zeka uygulamalarını test etmek için kullanılacak. Sizler de bu testnet ile etkileşime girebilir ve ağ üzerinde uygulamalarınızı test edebilirsiniz. 

MYSO Finance 

MYSO Finance, sunduğu Zero Liquidation Loan yani Sıfır Tasfiye Kredisi ile DeFi alanına başka bir boyut kazandırmaktadır. Platform, borç ve iflasa karşı güvenli, sıfır tasfiyeli bir borç verme piyasası inşa ediyor. Hala devam eden testnet projeleri arasında yer alan MYSO ile etkileşim kurabilir ve nasıl çalıştığını gözlemleyebilirsiniz. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin 20.000 Doları mı Hedefliyor?

Bu Varlık %82 Yükseldi! Yükseliş Devam Edecek mi?