içinde , ,

Dev Kripto Para Borsası Coinbase, 3 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi

Kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, 14 Aralık gecesinde üç altcoin için müjdeli bir haber verdi. Coinbase, DeFi sektörünün önemli projelerinden AAVE, BNT ve SNX’i listelediğini açıkladı.

AAVE, BNT ve SNX Listelendi

Coinbase Pro üzerinde listelenecek olan üç popüler DeFi projesinin, yeterli likidite sağlandığı taktirde 15 Aralık tarihinde alım satıma açılacağı belirtildi. An itibarıyla Coinbase’e AAVE, BNT ve SNX göndermek mümkün. Aslında Coinbase her listelemesinde önce para yatırma işlemlerini açarak, yeterli likiditenin sağlanıp sağlanmayacağını görmeyi hedefliyor.

Daha önceki listelenmelerde yeterli likidite sağlanmadığı için listelenmesi ertelenen veya iptal edilen kripto paralar olmuştu. Ancak DeFi sektörünün önde gelen üç projesinde buna benzer bir sıkıntı olacağı tahmin edilmiyor.

En Çok Yükselen BNT Oldu

Blockchain tabanlı türev ürün ağı olarak bilinen Synthetix’in kripto parası SNX, bu haber ile %20’ye yakın yükseliş yakaladı. Aave ise sadece %10’luk yükseliş yaşadı. Kendi merkeziyetsiz kripto para borsasına sahip olan BNT ise yükselişin en karlı ismi oldu. BNT fiyatı listeleme haberi öncesinde 1,05 dolardan işlem görürken, listeleme sonrasında 1,37 dolara kadar yükseldi ve an itibarıyla %27 yükselişe sahip.

kripto para

Kripto para sektöründe “Coinbase Etkisi” olarak da bilinen bu olay, dev borsanın listelediği her kripto para biriminin ciddi fiyat artışı yaşaması olarak ifade edilebilir. Daha önce Coinbase üzerinde listelenen bazı kripto paraların %100’e varan artışlar yakaladığı görülmüştü. Tabii ki bunda söz konusu projelerin yatırımcıların ilgisini çekmesi ve gerçek bir FOMO oluşması da etkili oldu. Projelerin toplam piyasa değerinin düşük olması da yükselişin şiddetini arttırabiliyor.

Aave ve Synthetix ise DeFi projeleri arasında en büyük ağlara arasında gösteriliyor. Aslında SNX’in uzun süre önce Coinbase’de listelenmesi beklenirken listelenmenin gecikmesi de fiyat artışını baltalamış olabilir.

Shadowman tarafından yazıldı.

Ünlü CEO, Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Uyardı: Balinalara Dikkat

Destination Tag Nedir?