in , ,

Dev Alman Şirketi Deutsche Telekom, Polkadot (DOT) Satın Aldı

Dünyanın en büyük telekom şirketlerinden biri olan Alman Deutsche Telekom, önemli miktarda Polkadot (DOT) token’ı satın alarak Polkadot’a desteğini gösterdi.

Deutsche Telekom, yan kuruluşlarından biri aracılığıyla, ilk Polkadot parachainlerinin hayata geçmesinden sadece birkaç gün sonra bir Polkadot (DOT) doğrulayıcısı olmaya hazırlanıyor.

Deutsche Telekom, Almanya’nın lider telekom şirketi ve Avrupa’nın en büyüğüdür. Bir basın açıklamasında, blokzinciri teknolojisini takip ettiklerini ve ardından Polkadot’a destek vereceklerini açıkladı.

Polkadot (DOT)

Deutsche Telekom şirketinin blokzinciri teknolojisini deneyimlemesi ilk değil. Daha önce önde gelen oracle hizmeti Chainlink, Dapper Labs’tan (NBA Topshot’ın yapımcıları) Flow ve mobil odaklı bir DeFi ağı olan Celo ile çalıştı.

Basın açıklamasına göre, Deutsche Telekom yan kuruluşu T-Systems Multimedya Çözümleri (MMS) aracılığıyla, oldukça büyük miktarda Polkadot (DOT) token’ı satın aldı.

Telekom, En Başından Beri Polkadot Hayranı

Telco’nun Blockchain Çözümleri Merkezi Başkanı Andreas Dittrich, şu anda sadece Polkadot’a eşlik ediyor olsa da, Telekom’un bir süredir büyük bir hayranı olduğunu açıkladı.

Polkadot (DOT)

Geçen yılın ortalarında şirket, esas olarak birlikte çalışabilirliğe odaklanmasından etkilendikleri Polkadot’u araştırdığını duyurdu. Yan kuruluş MMS’de bir analist olan Gleb Dudka, o sırada müşterilerinin Polkadot (DOT) token satın alma olasılığı hakkında sorular sorduğunu açıkladı.

Gleb Dudka yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Uzun vadede Polkadot’un faydalarını da görüyorlar. Bu nedenle, token’lar aynı zamanda yönetişim hakları da verdiğinden, zincir üstü yönetişim de dahil olmak üzere ağda aktif bir rol almak istiyorlar.”

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Donald Trump: Kriptopara Varlıkları “Çok Tehlikeli”

KuCoin

RaceFi (RACEFI) KuCoin’de Listelendi: RaceFi (RACEFI) Nedir?