in ,

Deutsche Bank: Bitcoin (BTC) Bu Yıl 28.000 Dolara Olacak

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin’in bu yıl içerisinde tekrar 28 bin dolara yükseleceğini iddia ediyor. 

Almanya’nın ciro ve işçi sayısı bakımından en büyük bankası olan Deutsche Bank Bitcoin için fiyat tahminlerinde bulundu. Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) için yükseliş beklentilerinde olan analistlerin değerlendirmeleri dikkat çekiciydi. 

Kurum tarafından paylaşılan analize göre, BTC yıl sonuna kadar 28.000 dolaraa yükselecek ve mevcut fiyatı olan 19,000 dolar seviyesinden yaklaşık %40’lık bir kazanç elde edecek. Analistler, Bitcoin’in Kasım 2021’den bu yana Nasdaq 100 ve S&P 500 piyasalarıyla ilişkisini de dikkate alarak ortaya koydukları analizlerin güvenilir olduğunu aktardılar. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.047dolara ulaştığından beri, değerinde her geçen düşüş yaşıyor.

Bitcoin

BTC’nin 69.000 dolara ulaşmasının ardından birçok uzman, birkaç ay içinde 100.000 dolara kadar ulaşacağının tahmininde bulunmuştu. Ancak artan enflasyon, Rusya – Ukrayna savaşı ve Terra’nın çöküşü de dahil olmak üzere bir dizi ekonomik faktör, Bitcoin’in değerinin büyük ölçüde düşmesine neden oldu. Geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri %71’den fazla düşüş yaşadı.

Bu yazının kaleme alındığı esnada Bitcoin 19,138 dolardan işlem görüyor ve kripto para birimi son 24 saat içinde %4.46 düşüş yaşadı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bybit, Likidite Madenciliği Platformuna 6 Yeni Likidite Havuzu Ekledi!

Cardano (ADA) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?