in , ,

Deutsche Bank Analisti “Bitcoin İçin Dijital Altın, Ethereum İçin Dijital Gümüş” Dedi

Bitcoin Ethereum

Yakın tarihli bir araştırma raporunda Deutsche Bank analisti Marion Laboure Bitcoin’in 21.yy için altın olma potansiyeli olduğunu söyledi. Araştırmanının devamında piyasa değeri bakımınan en değerli ikinci kriptopara olan Ethereum’un da hızla benimsendiği yazıldı.

Laboure, raporunda “Bitcoin’in dijital altın olması durumunda Ethereum’un dijital gümüş olabileceğini” yazdı. Başka bir dijital varlığın ise Bitcoin ve Ethereum’u geçebileceğini düşünmüyor. Laboure, kriptoparaların artan popülaritesine ek olarak BTC ve ETH tarafındaki dezavantajlara ise şöyle değindi:

Bitcoin ve Etherum’da düzenleme eksikliği ve yüksek enerji kullanımı ana dezavantajlardan ikisidir. Bunun yanı sıra Laboure, ödemelerde nakit kullanımının zamanla azalacağını düşünüyor.

Laboure son raporunda ise şunları yazdı:

“İnsanlar her zaman hükümetlere tarafından kontrol edilmeyen varlıkları aradılar. Altın yüzyıllarca bu role sahipti ve evet, Bitcoin 21.yy’ın dijital altını olma potansiyeline sahip. Altının da tarihsel olarak dalgalı olduğunu unutmayalım. Yine de Bitcoin’in riskli olduğunu akılda tutmak önemlidir. Bugün güvenilir bir değer deposu olamayacak kadar değişkendir”

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Evergrande Krizinden Sonra Bir Gayrimenkul Şirketi Daha Sıkıntıda

$GALO Fan Token Bugün Chiliz Borsasında Listeleniyor