in , ,

Deportivo Alaves Fan Token (DAFT) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İspanyol futbol takımlarından Deportivo Alaves’in fan tokenini inceliyoruz. 

23 Ocak 1921’de kurulan Deportivo Alaves Futbol Kulübü yönetiminin Bitci Teknoloji ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen DAFT fan token, taraftarlar ve kulüp arasındaki etkileşimi artırmak amacıyla oluşturulmuştur. DAFT fan token, 22 Mart 2023 tarihinde piyasaya sürülmüştür. 

DAFT fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajları şöyle sıralayabiliriz: 

  • DAFT fan token sahipleri Bitci Taraftar Token Platformunda ücretli ve ücretsiz anket veya etkinliklere katılım sağlama, 
  • İmzalı ürünler de dahil olmak üzere Bitci Taraftar Token Platformunda Deportivo Alaves ile etkileşime girerek sporcular ile tanışma, 
  • Hayran ödülleri, dijital koleksiyonlar, sadakat puanları ve daha fazlasına sahip olma, 
  • Özel izin gerektiren alanlara girme, VIP alanlarda maç izleme ve imzalı resmi ürünlere sahip olma gibi birçok avantajdan yararlanabilirler. 

DAFT fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • DAFT fan tokeni kullanabileceğiniz Bitci Taraftar Token Platformunda oy kullanma ve ödül toplama avantajına sahip olursunuz. 
  • Fob ve oylama durumlarında DAFT fan tokeni kullanabilirsiniz, 
  • Tüm bunların yanı sıra DAFT fan token Bitci NFT Marketplace üzerinde de kullanılabilir. 

DAFT Fan Token İstatistikleri

Maksimum arzı 50 milyon olan DAFT fan tokenin dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %52’sine denk gelen 25 milyon 975 bin 985’tir. DAFT, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0.0085 dolar seviyesini 16 Mayıs 2023’te görürken, en düşük fiyat olan 0.0037 dolar seviyesini ise 21 Mayıs 2023’te görmüştür. 

DAFT Fan Token Nasıl Alınır? 

DAFT fan token şu an için yalnızca Bitci platformu üzerinden alınıp satılabilmektedir. DAFT fan token almak isteyen yatırımcılar, Bitci platformu üzerinden bu varlığı alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Tenet Projesini Öne Çıkaran Özellik

Bitcoin (BTC) Boğaları 27.500 Doları Hedefliyor