içinde , ,

Dego Finance ($DEGO) Hacklendi!

Bugün zincirler arası bir NFT + DeFi protokolü olan Dego Finance saldırıya uğradı. Bildirildiğine göre 10 Milyon Dolar kayıp.

Yakın zamanda başlatılan proje, Binance Smart Chain (BSC), Polkadot ve Ethereum gibi birden fazla blokzinciri üzerine inşa ediliyor.

Bugün zincirler arası bir NFT+DeFi protokolü olan Dego Finance saldırıya uğradı. Uniswap ve PancakeSwap’ta likidite sağlayan Dego Finance adresleri saldırıya uğradı. Ekip tarafından sağlanan $DEGO çiftleri likiditesinin de çekildiği belirtildi. Ekip, $DEGO mevduatlarını kapatmak için Binance, KuCoin, Gate.io gibi büyük borsalarla iletişime geçti.

Dego Finance kullanıcılarını aşağıdaki tweet ile bilgilendirdi:

Dego Finance, hacker’ın herhangi bir hasara neden olmaması için diğer borsalardan da aynısını yapmasını istedi. Tüm yatırımcıları en son gelişmeler hakkında güncel tutacaklar ve hacker’ı nasıl tespit edecekleri ve kayıpları nasıl geri alacakları konusunda saygın güvenlik ekipleriyle irtibata geçecekler. Dego Finance, hacker’dan öne çıkıp iletişim kurmasını istedi.

PeckShield’e göre, hacker’lar Dego Finance & CocosBCX’ten 10 milyon dolardan fazla para çektiler.

Dego Finance

Saldırının ardından, $DEGO spot piyasası muazzam bir oynaklık gördü. Saldırıdan hemen sonra, token bir saat içinde %20’den fazla düşerek 3.47$’a düştü. Bu yazı yazıldığı sırada 4.07$’dan işlem görmektedir.

Dego Finance Hakkında

Dego Finance, $DEGO olarak bilinen bir yönetim ve öz sermaye token’ini içerir. Platform, herkesin NFT’leri verimli bir şekilde yayınlamasına ve bunları açık artırma, ticaret ve madencilik için kullanmasına olanak tanıyan bir NFT ekosistemi sunmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, blokzinciri projelerinin daha güçlü NFT uygulamaları oluşturmak için kullanabileceği bir zincirler arası Layer2 çözümü başlatmayı da amaçlamaktadır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Kripto Kirpi ile Huobi Sohbet Saati

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) ve Doge Coin (DOGE) Teknik Analizleri I 10.02.2022