in , ,

DeFi Yatırımcıları Ethereum’daki Fahiş İşlem Ücretleri Nedeniyle Zor Durumda

Ünlü yatırımcı Lark Davis ETH 2.0 için acele edin çağrısı yaptı! Ethereum yatırımcıları fahiş işlem ücretleri nedeniyle zor durumda. Peki bu ETH için gerçekten bir tehlike demek mi?

Blockchaindeki işlemler her geçen gün aşıyor. Ethereum şubat ayından bu yana 2.000 dolar sınırına kadar dayandı. İndikatörleri incelediğimizde ETH için yükselişin devam edeceği öngörülmekte. Ancak DeFi kullanıcıları birkaç ay öncesinde işlem ücretleri konusunda bir uyarı vermişlerdi. Artan işlem ücretleri de boğa piyasasının olduğu bu günlerde rekorları kırıyor. Bu da kullanıcıları zor durumda bırakıyor.

Ethereum

“The Cypto Lark” ismiyle de ünlenen Lark Davis, ETH için tehlike çanları olduğunu söyledi. Bu tehlikenin sebebi ise diğer blockchain projelerinin kullanıcıları günden güne kendine çekmesi. Youtube’da çektiği videoda bu projelere örnek olarak Solana (SOL) ve Binance Smart Chain’i (BSC) gösterdi.

Lark Davis’e göre ETH ile işlem yapmak çok maliyetli. Bu sebeple sadece fazla rezerve sahip zengin yatırımcılar işlem yapmakta. Diğer yatırımcılar her geçen gün alternatif yatırım alanları arıyorlar. Binance Smart Chain’in büyüklüğüne dikkat çeken Lark Davis, DApp hacimlerinin hızla büyüdüğünü sözlerine ekledi. Sonuç olarak ETH gas fee maliyetleri için “tam anlamıyla çılgınlık!” yorumunda bulundu.

İşlem Maliyetlerini Toparlamak İçin Acil Çözüm Ethereum 2.0

Lark Davis artık proje sahiplerinin 2.0 için hızlanmaları ve daha çok çalışmaları gerektiğini düşünüyor. ETH 2.0’ın bir an önce piyasaya sürülmesi bu problemleri ortadan kaldırabilir. “Sıradan kullanıcıların çoğu ETH uygulamalarını kullanamaz durumda. Uniswap’ta gerçekleşen bir işlem ortalama 50-100 dolara mal oluyor ve bu kabul edilemez.” Son duruma bakıldığında ise ETH 2.0’ın hemen gerçekleşmesi şimdilik pek de mümkün değil. 0 faz aşaması henüz aralık ayında başladı. Bu da kullanıcılarına ETH’lerini sadece stake etme imkanı tanıyor. Bu sebeple en azından bu yıl sonuna kadar ETH 2.0 mümkün görünmüyor. Sonuç olarak ETH maliyetlerin artmasından kendilerini korumak için önlem almak zorundalar.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ripple (XRP) İçin Kötü Haber: MoneyGram, Ripple İle İlişkilerini Askıya Aldı

MicroStrategy CEO’suna Milyarlarca Bitcoin Satın Aldıran Kitap