in ,

DeFi Odaklı Üç Layer1: ROSE, SEI ve INJ Hakkında Son Gelişmeler

Bu yazımızda, DeFi odaklı Layer-1 projeleri olan ROSE, SEI ve INJ hakkındaki son gelişmeleri kaleme alacağız.

Oasis Network (ROSE)

18 Ağustos tarihinde 6,64 milyon dolar değerinde ve toplam arzın %3.40’ına denk gelen bir kilit açılımı gerçekleştiren Oasis Network, Eylül ayının başında bir Spaces yayını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen Spaces etkinliğinde, Privacy4Web3 Hackathon’unda Sapphire ve Oasis Gizlilik Katmanı (OPL) ile neler oluşturulacağı ele alındı.

 

Proje, 4 Eylül’de yaptığı paylaşım ile topluluk üyelerinden Oasis Network Elçi Programının yeniden adlandırılmasında yardımcı olmalarını ve oy kullanmalarını talep etti.

 

Oasis Network, 6 Eylül’de yaptığı X paylaşımında Oasis ağı için birinci taraf blok gezgini olan Oasis Explorer’ı tanıttı ve detaylar hakkında bilgi verdi.

Oasis Network, Web3 finansal katılım sürecini basitleştirmek ve güvence altına almak için Transak ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Proje, 11 Eylül’de yaptığı paylaşımda Oasis’teki ilk gizli ve çok zincirli DEX olan IllumineX’i desteklemekten heyecan duyduklarını açıkladı. Proje, bu kapsamda illumineX’in Oasis Hibe Programı tarafından desteklenen tüm Web3 için izinsiz, özel, MEV içermeyen bir ticaret platformu oluşturacağını duyurdu.

Sei Network (SEI)

14 Ağustos’ta piyasaya sürülen Sei Network (SEI), kripto para piyasasına hızlı bir giriş yaparak yüzde 3.000 artış yaşadı. Proje, bu gelişmenin ardından airdrop taleplerinin açıldığını bildirdi.

Proje, Eylül ayının başında yaptığı duyuru ile SEI’nin artık Coinbase Prime’da saklanmaya hazır olduğunu açıkladı.

Bunun yanı sıra Anka, Sei blok zinciri ile entegre olarak RPC hizmetini artırma planlarını açıkladı. Bu gelişme ile hızlı ve ölçeklenebilir merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) oluşturulması için Sei platformundan yararlanmaya istekli geliştiricilere kolaylık sağlaması amaçlanıyor.

Sei, ayın ilerleyen günlerinde yaptığı açıklama ile yeni likidite ortağının DV Chain olduğunu duyurdu.

Sei Network, OnePieceLabs ile gerçekleştirecekleri ortak hackathon’u duyurdu. Yapılan açıklamada jüri üyelerinin Visa, Hitachi, Microsoft, Github, IBM, Nvidia ve Oracle olduğu belirtildi.

 

Injective Protocol (INJ)

Ağustos ayının ortalarında INJ Burn 2.0 adlı bir yükseltme yayınlayan proje, bu yükseltme sayesinde ağ üzerindeki herhangi bir dApp’in açık artırmalara katkıda bulunmasını sağlayacağını belirtti. Açıklamada, bu gelişme ile birlikte token yakma mekanizmasının faydalarının daha geniş bir protokol yelpazesine yayılacağı da vurgulandı.

Bu gelişmenin yanı sıra Injective Protocol, 21 Ağustos tarihinde 20.02 milyon dolar değerinde ve toplam arzın %3.41’ine denk gelen bir kilit açılımı gerçekleştirdi.

Tüm bunların yanı sıra Injective, 6 Eylül tarihinde paylaştığı gönderi ile yeni bir kilometre taşına ulaştıklarını belirtti. Proje, bu kapsamda 280 milyondan fazla zincir içi işlem gerçekleştiğini, 44 milyonun üzerinde blok üretildiğini ve blok üretme süresinin 0,8 saniye olduğunu duyurdu.

Tayland’ın en büyük kripto para platformu olan Bitkub, INJ ticaretini başlattıklarını açıkladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

DeFi Protokolü Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 12 Eylül 2023