in ,

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bu yazımızda, son bir hafta içinde DeFi dünyasında yaşanan önemli konu başlıklarını kaleme alacağız.

PayPal, DeFi Entegrasyonunu Hedefleyen Alex Chriss’i Yeni CEO Olarak Duyurdu

PayPal, strateji bir liderlik değişikliğiyle Intuit’in şu anki Baş Ürün Sorumlusu olan Alex Chriss’in 27 Eylül’den itibaren Dan Schulman’ın yerine CEO olarak görevi devralacağını açıkladı.

Alex Chriss, PayPal için stablecoin lansmanından sonra DeFi engrasyonunu hedefliyor. Bunun yanı sıra PayPal, kullanıcıların kripto varlıklarını yönetmesine olanak tanıyan bir Kripto Para Birimi Merkezini de tanıttı. Bu, şirketin kripto para birimlerini tekliflerine daha fazla entegre etme niyetini de gösteriyor.

Cardano DeFi’de Yeni Zirvelere Ulaşıyor

Son blok zincir verilerine göre hareketlenen piyasalardan biri Cardano oldu. Santiment verilerine göre bu hafta en az 100 bin ADA tutan cüzdan sayısı 25 bin seviyesini aştı.

Bu sayı, yaklaşık 1,5 yıldır görülen en yüksek seviye olarak dikkat çekti. Santiment verileri, ADA’da büyük yatırımcı birikiminin Haziran ayından bu yana istikrarlı şekilde arttığına da değindi. Bununla birlikte Cardano ağındaki kilitli toplam değerde (TVL) de bir artış söz konusu. Son verilere göre Cardano’nun TVL değeri rekor seviyeye ulaşarak 616 milyon ADA’ya ulaştı.

LeverFi, Microsoft ile Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu LeverFi, merkeziyetsiz finans alanında yapay zeka çözümleri için Microsoft ile birlikte çalışacağını açıkladı.

16 Ağustos tarihinde paylaşılan blog gönderisinde, DeFi teknolojisini yapay zeka ile birlikte verimli kullanmak istediğini belirten ekip, hızlı makine öğrenimi ve büyük veri analitiği için Microsoft Azure OpenAI hizmetinden yararlanacağını söyledi.

DeFi Platformu Zunami Saldırıya Uğradı

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Zunami, fiyat manipülasyonu yoluyla saldırıya uğradı.

Hafta başında X üzerinden stablecoin havuzlarında saldırı meydana geldiğini açıklayan platform, 2,1 milyon dolar kayıp yaşadı. Söz konusu saldırı blok zincir güvenlik şirketi PeckShield tarafından tespit edilirken, Zunami de bu gelişmeyi doğruladı.

Justin Sun, DeFi Platformuna 147 Milyon Dolarlık ETH Transferi Gerçekleştirdi

Tren kurucusu Justin Sun, 147 milyon dolar değerinde Ethereum’u (ETH) pasif getiri için merkeziyetsiz finans (DeFi) devi MakerDAO’ya aktardı.

PeckShield’ın 11 Ağustos tarihinde yayınladığı verilere göre Justin Sun, ilgili adresinden 0xBCb7 adresine 147 milyon dolar değerinde 70.290 wstETH, 45 milyon adet USDD ve 9 milyon dolar değerinde 5.008,9 Ethereum (ETH) transfer etti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu’nun Merakla Beklenen Yükseltmesi Hayal Kırıklığına Uğrattı

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri