in

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bu yazımızda, son bir hafta içinde DeFi dünyasında yaşanan önemli konu başlıklarını kaleme alacağız.

Symbiosis, Linea İçin Destek Ekledi

Çok zincirli bir likidite protokolü olan Symbiosis, zincirler arası takaslar için Consensys tarafından zkEVM’ye dayalı olarak geliştirilen ölçeklenebilir bir çözüm olan Linea için destek ekledi.

Symbiosis yaptığı açıklamada, Linea’nın geliştiriciye hazır bir zkEVM roll-up tipi olduğunu, yani Ethereum ile uyumlu olduğunu ve bu nedenle geliştiricilerin çoklu varlık tabanlı çözümler oluşturmak için mevcut altyapının büyük bir kısmını yeniden kullanmalarına olanak tanıdığını söyledi.

Aave, Stablecoin’ini Piyasaya Sürdü

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Aave, Etheruem minnetinde ABD dolarına algoritmik olarak sabitlenmiş bir stablecoin çıkardı.

GHO adı verilen stablecoin, Ethereum (ETH) ver AAVE de dahil olmak üzere çok sayıda dijital varlık tarafından destekleniyor. Aave GHO’nun gelirinin DAO hazinesini daha da güçlendireceğini ve yönetimin de AAVE ve stkAAVE token sahiplerine emanet edileceğini söyledi.

Binance Labs, Radiant Capital’e Yatırım Yaptı

Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Radiant Capital’e 10 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Binance kurucu ortağı ve Binance Labs başkanı Yi He, yatırım hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Radiant Capital’in DeFi için zincirler arası sorunsuz işlemleri kolaylaştırma taahhüdü ve Arbitrum ve BNB Chain üzerindeki performansı ve kitlesel benimsenmeyi artırma potansiyeli gösteriyor.”

Risk Sermayesi Şirketleri, DeFi Yaptırım İhlallerinden Sorumlu Tutulabilir

ABD’deki iki partili yeni senato tasarısı, risk sermayesi şirketlerini ve diğer bazı büyük yatırımcıları, DeFi’da meydana gelen yaptırım ihlallerinden sorumlu tutmayı amaçlıyor.

Vekiller, sundukları basın bülteninde yaptırım uygulanan bir kişinin DeFi hizmetini kullanması halinde, DeFi projesini kontrol eden kişinin ihlali kolaylaştırmaktan ötürü sorumlu tutulacağını dile getirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Testnet

DX25Labs Testnet Yayında!

Dinamik NFT Nedir ve Zaman İçinde Nasıl Değişir?